اعمال قانون جریمه نقدی، برای پرتاب زباله از خودرو

تازه های قوانین و مقررات تازه های قوانین و مقررات

22 خرداد 1395 , 15:14

اعمال قانون جریمه نقدی، برای پرتاب زباله از خودرو

رییس پلیس راهور پایتخت : حفاظت از محیط زیست وظیفه پلیس است و ریختن زباله از خودرو، محیط زیست را آلوده می‌کند

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اعمال قانون خودروهایی که سرنشینانش اقدام به پرتاب زباله به سطح معابر و خیابان‌ها می‌کنند، خبر داد.
سردار سید تیمور حسینی، درباره خودروهایی که رانندگان یا سرنشینانشان اقدام به ریختن زباله به سطح معابر و بزرگراه‌ها می‌کنند، گفت: مطابق قانون اگر ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی خودرویی را مشاهده کنند که از داخل آن زباله‌‌ای به بیرون ریخته می‌شود، آنان حق جریمه و اعمال قانون این خودرو را دارند.
حسینی با بیان اینکه این قانون طرح جدیدی نیست و مدت‌هاست که در پایتخت اجرا می‌شود، گفت:‌ البته تعداد خودروهایی که راننده یا سرنشینان آن اقدام به ریختن زباله به بیرون از خودرو می‌کنند، زیاد نیست و خوشبختانه اغلب افراد فرهنگ درستی در این زمینه دارند.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره مبلغ جریمه این خودروها نیزگفت: مبلغ جریمه در شهر تهران 300 هزار ریال است و هر جا که ماموران ما با چنین موردی روبه‌رو شوند حتما نسبت به اعمال قانون متخلفان اقدام خواهند کرد.
حسینی با بیان اینکه پلیس حفاظت از محیط‌ زیست و حفظ چهره آراسته شهر را وظیفه خود می‌داند، خاطر نشان کرد:‌ همانطور که خودروهای آلاینده، دودزا و فاقد معاینه فنی جریمه شده و خودروهایی که فاقد تاییدیه محیط زیست باشند نیز شماره‌گذاری نخواهند شد، خودروهایی که سرنشینانش با ریختن زباله به سطح خیابان و معابر آن را آلوده کنند نیز جریمه خواهند شد.

  • منبع : موسسه حقوقی داتیکان
  • بازدید : 1059
22 خرداد 1395 , 12:28
سمیه

شنیدن این خبر جای خوشحالی دارد. به امید اندیشیدن تدابیر بیشتر جهت حمایت از محیط زیست. پاسخ

22 خرداد 1395 , 14:39
داتیکان

سپاس از شما کاربر عزیز پاسخ

کد امنیتی * CAPTCHA reload_32