رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

29 تیر 1395 , 11:43
پرونده متعرضان به سفارت عربستان در دادگاه ویژه روحانیت بررسی خواهد شد

پرونده متعرضان به سفارت عربستان در دادگاه ویژه روحانیت بررسی خواهد شد

دادستان تهران خبر از برگزاری جلسه‌ای با حضور ریاست قوه قضائیه در خصوص بررسی تمامی ابعاد فیش‌های نامتعارف حقوقی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

داتیکان: دادستان کل کشور اعلام کرد که متعرضان به سفارت عربستان در تهران به زودی در دادگاه ویژه روحانیت حاضر خواهند شد و اتهامات ایشان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

به گزارش داتیکان به نقل از  ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری روز سه شنبه در حاشیه برگزاری آیین تکریم و معارفه دادستان قدیم و جدید نظامی استان تهران در جمع خبرنگاران در خصوص چند مسأله صحبت کرد که یکی از این موارد بحث فیش‌های حقوقی بود. وی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران اظهار داشت: ما در نخستین اقدام از وزیر اقتصاد و دارایی خواسته ایم تا فهرست افراد دارای حقوق کلان را برای دادستانی ارسال کنند.
دادستان کل کشور اضافه کرد: در این خصوص بررسی هایی انجام شده است که با تعامل و همکاری سایر قوا این کار صورت خواهد گرفت؛ ضمن اینکه در آینده ای نزدیک جلسه ای با ریاست قوه قضائیه خواهیم داشت که ابعاد این قضیه بررسی شود و حقی از مردم ضایع نشود.
وی تاکید کرد: کسانی که دراین زمینه متخلف شناخته شوند برابر قانون با آنان برخورد خواهد شد و وجوهی که برخلاف قانون و عدالت دریافت شده است بازگردانده خواهد شد.
منتظری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا ساز و کار قانونی در بازگرداندن این پول ها وجود دارد یا خیر؟ افزود: هر مالی که به باطل و نامشروع گرفته شده باشد طبق قانون اساسی و موازین شرعی بازگردانده می شود.
دادستان کل کشور همچنین در ارتباط با تشکیل سازمان ملی مبارزه با فساد نیز خاطرنشان کرد: برای تشکیل این سازمان زیرساخت هایی لازم است و تا این زیرساخت ها فراهم نشود نمی شود آن را راه اندازی کرد.
دادستان کل کشور در پاسخ به سئوالی دیگر مبنی بر آخرین وضعیت دستورات درباره حادثه تروریستی کرمانشاه نیز گفت: در حادثه تروریستی یادشده ضارب فرار کرده و اتفاق خاصی نیفتاده است.
به گزارش ایرنا حادثه تروریستی کرمانشاه روز (یکشنبه 20 تیر ماه جاری) زمانی روی داد که نماینده مردم اسلام آباد غرب، فرماندار دالاهو و مدیرکل شیلات استان کرمانشاه به همراه هیاتی در قالب 2 خودرو عازم بازدید از مزارع پرورش ماهی منطقه ریجاب بودند که ناگهان در طول مسیر به کمین یک حمله تروریستی خوردند. بر اثر این تیراندازی، 2 تن، شهید و سه تن ، زخمی شدند. چهار تروریست حاضر پس از تیراندازی به سرنشینان خودروها بلافاصله از منطقه گریختند.
به گزارش ایرنا در آیین تکریم و معارفه دادستان قدیم و جدید نظامی استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی فراتی، رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان تهران، امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیرسرتیپ فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا، سردار ساجدی نیا، فرمانده نیروی انتظامی استان تهران و شماری از فرماندهان سایر نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح حضور داشتند. 
در این مراسم از زحمات و تلاش های حجت الاسلام و المسلمین شکرالله بهرامی دادستان نظامی سابق استان تهران تقدیر و غلامعباس ترکی به عنوان دادستان نظامی جدید استان تهران معرفی شد. 
ریاست سابق سازمان قضائی نیروهای مسلح استان البرز و مدیر کل آموزش و پژوهش سازمان قضائی نیروهای مسلح گوشه ای از سوابق دادستان نظامی جدید استان تهران است. 
این مراسم در سالن اجتماعات شهید قدوسی سازمان قضائی نیروهای مسلح و با حضور مقامات عالیرتبه قضایی و فرماندهان بلندپایه لشکری برگزار شد

  • منبع : www.irna.ir
  • بازدید : 694
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32