مصوبه دولت درباره مزایده فروش چای‌

تازه های قوانین و مقررات تازه های قوانین و مقررات

4 مرداد 1395 , 11:16

مصوبه دولت درباره مزایده فروش چای‌

تعیین کارگروهی نظارتی متشکل از نمایندگان سازمان مدیریت، وزارتخانه‌های جهادکشاورزی واطلاعات برای نظارت بر مزایده فروش چای

داتیکان: با تصمیم هیئت وزیران، به بانک ملی ایران (به عنوان اعطا کننده تسهیلات) اجازه داده شد با رعایت شرایطی، مزایده فروش چای‌های سنواتی را برگزار کند.

به گزارش داتیکان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:

1- به بانک ملی ایران (به عنوان اعطا کننده تسهیلات) اجازه داده می‌شود با رعایت موارد زیر مزایده فروش چای‌های سنواتی را برگزار کند:

الف- موجودی چای سنواتی پس از برداشت محصول سال جاری، تعیین تکلیف و به فروش برسد.

ب- تمامی موجودی چای سنواتی صرفاً برای صادرات و از طریق مزایده برای مصارف صنعتی در قسمت (پارت) های مختلف به‌ فروش برسد.

پ- خریدار متعهد شود با نظارت نمایندگان سازمان ملی استاندارد ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان غذا و دارو نسبت به بسته‌بندی و مهر و موم (پلمپ) چای سنواتی در داخل انبارها و حمل مستقیم آنها به گمرکات مرزی برای خروج از کشور و صادرات اقدام نماید و مراقبت لازم را جهت جلوگیری از بازگشت مجدد چای به داخل کشور صورت دهد.

2- کارگروهی متشکل از نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، وزارت جهادکشاورزی و وزارت اطلاعات بر فرآیند برگزاری مزایده مزبور نظارت می‌کنند.

3- وزارت جهاد کشاورزی موظف است، همزمان با بارگیری موجودی انبار‌ها توسط خریدار نسبت به تعیین میزان دقیق چای موجود در انبارها اقدام و در صورت مغایرت با موجودی دفتری پیگیری های بعدی را به عمل آورد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، مصوبه شماره 44122/ ت 52573 ه را برای اجرا به وزارت جهادکشاورزی- وزارت امور اقتصادی و دارایی- وزارت صنعت، معدن و تجارت - وزارت اطلاعات- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی - سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملی استاندارد ایران ابلاغ کرد.

  • منبع : http://www.dolat.ir/
  • بازدید : 777
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32