افزایش نرخ دیه 95 در انتظار گرانی کالاهی مرتبط

رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

4 اسفند 1394 , 20:51

افزایش نرخ دیه 95 در انتظار گرانی کالاهی مرتبط

پورمحمدی مطالبی را در خصوص افزایش نرخ دیه سال 95 و قراردادهای نفتی دولت مطرح کرد.  

 

وزیر دادگستری در همایش تدوین برنامه ششم توسعه اقتصادی عنوان کرد: ما تلاش زیادی برای برقراری سلامت اداری و از بین بردن یا حداقل کاهش فساد در بدنه جامعه و حوزه اقتصاد انجام می دهیم.

وی در ادامه افزود: تلاش دولت بر این مبنا است که به طور کلی فساد را کاهش دهیم و برای تحقق این امر مبارزه با فساد را از سطوح پایین انجام می دهیم.

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی اظهار داشت که در جهت مبارزه با فساد منتظر برنامه ششم نخواهیم ماند، خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال 95 گزارش بسیار خوب مثبتی در بحث مبارزه با فساد ارائه دهیم.

پورمحمدی افزود: بدون تردید فساد حاصل بی نظمی جامعه است و بدون تردید تمامی بحرانهای ما مربوط به حوزه پولی و بانکی می شود. در حوزه گمرک، مالیات، بیمه و پولشویی اقدامات زیادی را انجام داده‌ایم، اما این اقدامات زمان‌بر است. به همین دلیل باید با اجرایی کردن اهداف وعده‌های خود را محقق کنیم.

وزیر دادگستری در رابطه با تعیین نرخ دیه در سال 95، اظهار داشت: نرخ دیه سال 95 در حال بررسی است و در صورت گرانی کالاهایی که نرخ دیه را تعیین می کنند میزان دیه سال 95 نیز افزایش خواهد یافت.  

پورمحمدی در ادامه به قراردهای جدید نفتی اشاره کرد و دراین باره اظهار داشت: تلاش دولت همواره بر این مبنا استوار است که تمامی قراردادها منطبق با موازین قانونی و مصالح کشور باشد. دولت هیچ گاردی در برابر پیشنهادات اصلاحی ندارد زیرا تلاش ما در جهت بهبود قراردادها، سودآوری برای ملت و کسب درآمد بیشتر است.

وزیر دادگستری در پایان اعلام کرد لایحه تشدید مجازات اسیدپاشی به مجلس تحویل داده شده است و ما منتظر نتیجه آن هستیم.

 

  • منبع : سایت حقوقی داتیکان
  • بازدید : 752
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32