رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

1 آبان 1395 , 09:44
درخواست شاکیان قاری معروف ایرانی از قوه قضائیه

درخواست شاکیان قاری معروف ایرانی از قوه قضائیه

شاکیان «سعید طوسی» قاری مطرح ایرانی، از ریاست دستگاه قضا خواستا رسیدگی دقیق و سریع به پرونده وی شدند.

داتیکان: شاکیان پرونده سعید طوسی با اعلام برائت از فضاسازی‌های ایجاد شده از سوی رسانه‌های بیگانه که هدفی جز ضربه زدن با اسلام و قرآن را ندارند، از ریاست قوه قضائیه درخواست رسیدگی دقیق به پرونده سعید طوسی را نمودند.  

به گزارش داتیکان به نقل از خبرگزاری قران (ایکنا) امروز جمعه نوشت: براساس اعلام یک منبع آگاه، جمعی از شاکیان پرونده سعید طوسی، در حال تهیه نامه‎ای خطاب به رئیس قوه قضائیه هستند که در آن ضمن اعلام برائت از رسانه‎های معاند، رسیدگی به پرونده را خواستار شده‎اند. سعید طوسی یک قاری و مدرس مشهور قرآن است.
این خبرگزاری در ادامه افزود: گفته می‎شود شاکیان در این نامه ضمن اعلام برائت از رسانه‎های بیگانه و فضاسازی دشمنان نظام اسلامی و قرآن به ویژه در فضای مجازی و با تأکید بر اینکه پشت پرده این رفتارها صرفا ضربه زدن به ساحت قرآن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، رسیدگی به پرونده را خواستار شده‌اند.
گفتنی است،  اتهاماتی از سوی جمعی از شاکیان علیه سعید طوسی در دستگاه قضا مطرح شده که سعید طوسی نیز با صدور بیانیه‌ای همه اتهامات علیه خود را رد کرد.
سعید طوسی گفته بود:" مستندات و اظهارات ارائه شده در سایت‌ها و برنامه‌ها و نمایش‌های تلویزیونی، سراسر کذب و جعلی است و به درد همان فیلم‌های سینمایی می‌خورد".

سعید طوسی کیست؟

محمد گندم‌نژاد طوسی، معروف به حاج سعید طوسی  ۴۶ساله و متولد تهران است. به نوشته شرق، او از یک‌سالگی به مشهد رفته و از پنج‌سالگی فعالیت‌های قرآنی خود را آغاز کرده است. طوسی در سال ۱۳۷۲ در مسابقات کشور سوریه رتبه اول و در سال ۱۳۷۷ در مسابقات مالزی بین ۳۶ نفر رتبه اول را کسب کرد. نفر اول مسابقات کشوری قرائت قرآن در سال ۱۳۷۹ نیز از دیگر مقام‌های قرآنی طوسی است. این قاری قرآن در سال‌های اخیر یکی از افرادی بوده که در مراسم‌هاي‌ مهمی نیز به قرائت قرآن پرداخته است. آخرین مراسم مهمی که طوسی در آن به قرائت قرآن پرداخت مراسم افتتاحیه مجلس دهم در روز هشتم خرداد بود. 

 

  • منبع : www.iqna.ir
  • بازدید : 864
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32