رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

16 بهمن 1395 , 09:29
قره سید رومیانی: شهرداری تهران لایحه‌ای درخصوص ساماندهی بازار به سازمان میراث فرهنگی نداده است

قره سید رومیانی: شهرداری تهران لایحه‌ای درخصوص ساماندهی بازار به سازمان میراث فرهنگی نداده است

مهم‌ترین چالش در تهران ایمنی بازار است

داتیکان: معاون حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، ضمن تکذیب دریافت لایحه ساماندهی بازار تهران از شهرداری، بر لزوم پیگیری طرح مجلس درخصوص"حمایت از احیاء و مرمت بافت های فرهنگی و تاریخی" تأکید کرد.

به گزارش خانه ملت، سید هادی قره سید رومیانی، ضمن تکذیب دریافت لایحه ساماندهی بازار تهران از سوی شهرداری تهران، گفت: در مجلس نهم شورای اسلامی طرحی با عنوان "حمایت از احیاء و مرمت بافت های فرهنگی و تاریخی و توانمندسازی ساکنین و مالکین" توسط نمایندگان مجلس،  سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، شهرداری و دستگاه های ذیربط مطرح و بررسی شد.

معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه تلاش شده تا طرح مذکور بارمالی چندانی به همراه نداشته باشد، تصریح کرد: این طرح در کمیسیون‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت ولی به دلیل طولانی شدن اقدامات کارشناسی و پایان کار مجلس نهم، علی رغم اینکه در دستور کار صحن مجلس قرار گرفت، نوبت به بررسی آن نرسید.

وی با اشاره به اینکه موضوع وجود بافت‌های گسترده فرهنگی و تاریخی در سراسر کشور اهمیت دارد، ادامه داد: خوشبختانه مجددا تلاش شده است تا با همکاری نمایندگان خانه ملت، طرح "حمایت از احیاء و مرمت بافت های فرهنگی و تاریخی و توانمندسازی ساکنین و مالکین"  در دستورکار قرار گیرد.

قره سید رومیانی با بیان اینکه بررسی این طرح بعد از تعیین تکلیف برنامه ششم توسعه و بودجه سال آینده موکول خواهد شد، افزود: چون اقدامات کارشناسی لازم انجام شده و مستندات مورد نیاز وجود دارد، پیگیری طرح با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ضمن تاکید بر اینکه حدود 10 میلیون جمعیت در بافت‌های تاریخی وفرسوده وجود دارند، خاطرنشان کرد: متاسفانه اگر اتفاقی در این مناطق رخ دهد، کمک رسانی سخت و گاهی غیرقابل انجام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، چندی پیش مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران با اشاره به اینکه مهم‌ترین چالش در تهران ایمنی بازار است، از مسکوت ماندن و بی‌توجهی به لایحه ساماندهی بازار پس از گذشت 2 سال در سازمان میراث فرهنگی انتقاد کرده بود.

  • منبع : http://www.icana.ir/
  • بازدید : 141
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32