تازه های قوانین و مقررات تازه های قوانین و مقررات

26 بهمن 1395 , 10:27
با رد ایراد شورای نگهبان؛ مصوبه نحوه و میزان سرمایه‌گذاری خارجی، به مجمع تشخیص رفت

با رد ایراد شورای نگهبان؛ مصوبه نحوه و میزان سرمایه‌گذاری خارجی، به مجمع تشخیص رفت

اصرار نمایندگان در مورد نحوه و میزان سرمایه‌گذاری خارجی

داتیکان: نمایندگان مردم در خانه ملت با رد ایراد شورای نگهبان در رابطه با نحوه و میزان سرمایه‌گذاری خارجی در لایحه برنامه ششم، با ارسال این ماده به مجمع تشخیص مصلحت نظام موافقت کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 26 بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درخصوص لایحه برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران، بر مصوبه خود درباره ماده 4 این لایحه اصرار کرده و با ارجاع آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام با  155 رأی موافق، 26 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 236 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده 4 لایحه مذکور؛ جهت تامین حداقل 2.8 واحد درصد از رشد 8 درصدی اقتصاد از محل ارتقای بهره وری کل عوامل تولید و همچنین رشد سرمایه گذاری به میزان متوسط سالانه 21.4 درصد در طول سال های اجرای برنامه، کلیه دستگاه های اجرایی با هماهنگی با دولت اقدامات زیر را به عمل آورند. مسئولیت اجرا بر عهده دولت می باشد.

همچنین در این مصوبه آمده است: جهت گیری و سیاست های لازم برای تجهیز منابع مالی مورد نیاز سرمایه گذاری از جمله تامین منابع مالی خارجی تا متوسط سالانه 30 میلیارد دلار از خطوط اعتباری بانک های خارجی در قالب تامین مالی خارجی (فاینانس) خودگردان، 15 میلیارد دلار به شکل سرمایه گذاری مستقیم خارجی و 20 میلیارد دلار قرارداد مشارکتی خارجی.

  • منبع : http://www.icana.ir
  • بازدید : 344
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32