رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

16 اسفند 1395 , 21:18
الهام امین زاده: دریافت گزارش حقوق شهروندی هفت وزارتخانه و چهار سازمان/دستگاه های باقی مانده سریع تر اقدام کنند

الهام امین زاده: دریافت گزارش حقوق شهروندی هفت وزارتخانه و چهار سازمان/دستگاه های باقی مانده سریع تر اقدام کنند

سازمان میراث فرهنگی،اولین دستگاهی است که گزارش فعالیت‌های حقوق شهروندی خود را ارائه داده است

داتیکان: دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی با تاکید بر نقش همه دستگاه های اجرایی در تحقق منشور حقوق شهروندی، گفت: هفت وزارتخانه و چهار دستگاه اجرایی تاکنون گزارش های خود در زمینه فعالیت های مربوط به حقوق شهروندی را ارائه کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، الهام امین زاده افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اولین دستگاهی است که گزارش خود در خصوص فعالیت های مرتبط با حقوق شهروندی را ارائه کرده است.

وی ادامه داد: سازمان حفاظت از محیط زیست، سازمان امور اداری و استخدامی کشور، وزارت ورزش و جوانان، پلیس پیشگیری ناجا، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و وزارت جهاد کشاورزی به ترتیب 11 دستگاهی هستند که تا امروز گزارشات خود را ارسال کردند.

امین زاده اظهار کرد: 29 آذر ماه پس از رونمایی منشور حقوق شهروندی توسط رئیس جمهور، این منشور به 25 دستگاه اجرایی ابلاغ شد و دستگاه های اجرایی تا ١٠ اسفند ماه فرصت داشتند که گزارش های خود در زمینه حقوق شهروندی را برای دستیار ویژه ارسال کنند که هنوز برخی دستگاه ها گزارش نداده اند.

وی ضمن ابراز گلایه از دستگاههایی که تاکنون گزارش های خود در زمینه حقوق شهروندی را ارائه نکرده اند، افزود: روزهای پایانی سال است و تیم های تخصصی در حال بررسی گزارش های رسیده از دستگاه ها هستند تا با جمع بندی این گزارش ها، گزارش نهایی آماده و تقدیم رئیس جمهور شود.

به گزارش ایرنا، دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی تصریح کرد: تیم های تخصصی باید فرصت تجزیه و تحلیل گزارش ها را داشته باشند و در اسرع وقت گزارش نهایی برای ارائه به رئیس جمهور آماده شود بنابراین با توجه به این که مهلت تعیین شده برای دستگاهها در ارسال گزارش های حقوق شهروندی 10 اسفند ماه بود، دستگاه های باقی مانده سریع تر نسبت به ارائه گزارش های خود اقدام کنند.

  • منبع : http://www.icana.ir
  • بازدید : 138
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32