رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

16 اسفند 1395 , 21:26
دبیر هیئت نظارت بر مطبوعات؛ صدور مجوز ۶۸ رسانه/ پرونده ۲ روزنامه به دادگاه ارجاع شدسرویس اخبار عمومی

دبیر هیئت نظارت بر مطبوعات؛ صدور مجوز ۶۸ رسانه/ پرونده ۲ روزنامه به دادگاه ارجاع شدسرویس اخبار عمومی

تغییر وضعیت ۹۶رسانه مکتوب و الکترونیک

داتیکان: دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از صدور مجوز انتشار ۶۸ رسانه و تغییر وضعیت ۹۶رسانه مکتوب و الکترونیک و همچنین ارجاع پرونده ۲ روزنامه به دادگاه، در جلسه امروز این هیات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علاالدین ظهوریان دبیر هیات نظارت بر مطبوعات، گفت: در جلسه امروز هیات نظارت بر مطبوعات ضمن طرح موضوعات نظارتی در حوزه رسانه‌های مکتوب و الکترونیک٬ شماری از تقاضاهای صدور مجوز نشریات مورد بررسی قرار گرفت که طی آن ۶۸ رسانه مجوز انتشار دریافت کردند و تقاضای تغییر وضعیت، تغییر صاحب امتیازی و تغییر مدیرمسئولی ۹۶ نشریه مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به موارد نظارتی مطرح شده در جلسه امروز افزود: هیات نظارت بر مطبوعات تخلف روزنامه «شاخه سبز» را به دلیل انتشار مطلب طنزی حاوی عبارات موهن درباره ساکنان یک منطقه در قم، محرز دانست و پرونده این روزنامه را مستند به بند ۴ ماده ۶ قانون مطبوعات، به دادگاه ارجاع کرد. همچنین روزنامه‌های ۹۰ و «وطن امروز» به دلیل بی توجهی به اصل وحدت اسلامی، عطف به بند ۴ ماده ۶ قانون مطبوعات تذکر دریافت کردند و پرونده روزنامه «وطن امروز» بابت انشار مطلبی با عنوان «پسابرجام و نعل‌های وارونه» مصداق اهانت به روحانیت قلمداد شد و عطف به بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات، به دادگاه ارجاع شد.

  • منبع : http://www.icana.ir
  • بازدید : 240
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32