تازه‌های نشر حقوقی تازه‌های نشر حقوقی

3 خرداد 1396 , 09:54
کتاب بین المللی سازی علم حقوق در پرتو شبیه سازی دادرسی های ملی و بین المللی

کتاب بین المللی سازی علم حقوق در پرتو شبیه سازی دادرسی های ملی و بین المللی

انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی جهت افزایش آگاهی داوطلبان مسابقات موت کورت منتشر کرد

در مسابقات ملی شبیه سازی جلسات محاکمه دیوان بین المللی کیفری موسوم به موت کورت، یک پرونده فرضی مربوط به حقوق بین‌المللی کیفری در اختیار تیم‌های شرکت کننده قرار می‌گیرد. این تیم‌ها در مقابل تیم قضات که از اساتید برجسته حقوق کشور هستند یک بار در مقام دادستانی و یک بار دیگر در مقام وکیل مدافع متهمان فرضی قرار می‌گیرد. دانش و معلومات حقوقی در کنار نحوه ارائه و نیز نوآوری‌ها و مسائل روان شناختی چون اعتماد به نفس و نیز مهارت بر زبان انگلیسی برای موفقیت در چنین شبیه سازی ضروری است و هر کدام از این موارد دارای نمره هستند.

دانشگاه علامه طباطبائی از جانب دبیرخانه جهانی موت داوری بین المللی از سال 2017 به مدت سه سال به عنوان میزبان و مسئول برگزاری دوره های موت داوری بین المللی در ایران انتخاب گردیده است. این دانشگاه میزبان اولین برگزار کننده دور ملی این مسابقات در ایران است.

هدف از برگزاری دور ملی، ایجاد فرصت های مناسب جهت ارتقای مهارت های دفاع نوشتاری و گفتاری شرکت کنندگان در موت داوری بین المللی و تسهیل حضور تیم های ایرانی در دور بین المللی است.

در همین راستا، انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی کتابی را، جهت افزایش آگاهی داوطلبان، با عنوان « بین المللی سازی علم حقوق در پرتو شبیه سازی دادرسی های ملی و بین المللی»؛ به کوشش بهزاد رضوی فرد، مسعود محبوب، مریم آقایی، علی دهدشتی، فاطمه سرخیل و زهرا مشرف جوادی منتشر و روانه بازار کرده است.

  • منبع :
  • بازدید : 538
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32