رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

6 خرداد 1396
توضیحات رئیس کل دادگستری استان تهران درباره جزئیات پرونده ورمی کمپوست

توضیحات رئیس کل دادگستری استان تهران درباره جزئیات پرونده ورمی کمپوست

 حبس طویل المدت، استرداد وجوه و جزای نقدی برای متهم اصلی

داتیکان- رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: پرونده ورمی کمپوست پس از رای صادره از سوی دادگاه کیفری و اعتراض دادستانی به رای این پرونده برابر ضوابط و مقررات به دیوان عالی کشور ارسال شد.

غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در پاسخ به این سوال که اعلام شده است دادستانی به حکم پرونده ورمی کمپوست اعتراض کرده است آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟ اظهارکرد: این اعتراض نسبت به کل پرونده صورت نگرفته بلکه بعضی از افراد در این پرونده تبرئه شدند و دادستانی به تبرئه آن چند نفری که رای برائت گرفتند اعتراض کرده است.

وی گفت: کیفرخواست پرونده ورمی کمپوست صادر و رای دادگاه کیفری استان بر محکومیت این مجموعه هم به حبس و هم به ردمال و جزای نقدی صادر شده است؛ اما، چون بعضی از این افراد تبرئه شدند دادستان به تبرئه آن چند نفری که رای برائت گرفتند اعتراض کرده است.

این مقام قضایی در ادامه اضافه کرد: متهم اصلی این پرونده به حبس طویل المدت و استرداد وجوه مالباختگان و جزای نقدی محکوم شد.

وی اظهارکرد: این پرونده افراد زیادی را درگیرکرده بود و دراین رابطه پرونده‌های متعددی دردادسرای تهران و همچنین یکی از دادسراهای شهرستان‌های تابعه استان تهران مطرح است.

این مقام قضایی با اشاره به ۷ هزار شاکی در این پرونده گفت: دراین پرونده اموالی توقیف شده که بایستی در فرایند اجرای حکم دریابیم که اموال توقیف شده چه میزان از مطالبات مالباختگان را پاسخگو است.

رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: آنچه که از اموال این فرد و شرکت توسط مراجع قضایی توقیف شد برابر ضوابط قانونی به مالباختگان این پرونده اختصاص داده خواهد شد.

  • منبع : http://www.mizanonline.ir
  • بازدید : 416
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32