رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

24 خرداد 1396 , 09:59
لزوم پایش قوانین شهری/ ضرورت استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در مدیریت شهری

لزوم پایش قوانین شهری/ ضرورت استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در مدیریت شهری

شورای شهر پنجم روی مصوبات خوب چهار دوره قبل تمرکز کنند

داتیکان: نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت پایش قوانین شهری و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در مدیریت شهری تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست مشترک مجمع نمایندگان تهران با منتخبین شورای اسلامی شهر تهران در دوره پنجم بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد و جمعی از نمایندگان تهران و منتخبین شورای شهر پنجم مطالبی را در این جلسه مطرح کردند.

محمودی شاه‌نشین، رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در این نشست گفت: یکی از مسائلی که به صورت جدی مورد توجه ما در این دور از انتخابات شوراها قرار گرفت این بود که کسی به دلیل سلایق شخصی ردصلاحیت نشود.

وی افزود: تمام تلاش خود را انجام دادیم که قبل از انتخابات رقبا همدیگر را حذف نکنند چراکه ما خودمان ضربه خورده اینگونه حذف شدن‌های قبل از انتخابات بودیم.

محمودی شاه‌نشین ادامه داد: برای ما مهم بود که استقلال هیات نظارت حفظ شود، لذا اولین کاری که کردیم این بود که دخالت‌های غیر انتخاباتی را از هیات نظارت حذف کنیم و اجازه ندادیم کسی برای هیات نظارت تعیین تکلیف کند.

غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران نیز در این نشست ضمن قدردانی از همه دست‌اندرکاران گفت: ما تجربه ناجوانمردانه شورای شهر اول را شاهد بودیم که امیدواریم این تجربه تکرار نشود.

وی با بیان اینکه انتخاب شهردار در حیطه اختیارات اعضای شورای شهر است، گفت: در عین حال توجه داشته باشید که شهردار از بین اعضای شورای شهر انتخاب نشود و احساساتی نشویم.

حیدری در پایان خواستار تقویت ارتباط اعضای شورای شهر پنجم با رسانه‌ها شد.

پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس نیز در اظهاراتی گفت: خوب است شورای شهر پنجم روی مصوبات خوب چهار دوره قبل تمرکز کنند و با توجه به اینکه ٢ سال تا پایان برنامه شهرداری مانده، برای برنامه سوم تلاش‌های خود را بکنند.

وی با تاکید بر ضرورت پایش قوانین همچنین ابراز امیدواری کرد که موضوعات مربوط به شوراها با هماهنگی اعضای جدید شورا در کمیسیون شوراهای مجلس حل و فصل شود.

محمدعلی وکیلی نماینده تهران نیز در ادامه تصریح کرد: سرنوشت ما بهم گره خورده است و عقده‌ای که نسبت به تهران در انتخابات مجلس، شورا و ریاست جمهوری شکل گرفته این مسئولیت ما را سنگین می‌کند.

وی افزود: متناظر با کمیسیون‌هایی که  در شورای شهر وجود دارد ما در مجمع نمایندگان تهران کمیته‌های داریم که می‌توانیم با هم کار کنیم.

وکیلی یادآور شد:همچنین لایحه جامع مدیریت شهری می‌تواند موضوع یک کمیسیون مشترک باشد و امیدواریم دوستان در شورا به تشکیل این کمیسیون توجه کنند.

فاطمه حسینی نماینده تهران نیز در این نشست، گفت: از شورای پنجم می‌خواهیم که از ظرفیت ان‌جی‌او‌ها استفاده کنند. ما همچنین می‌توانیم در کمیسوین اقتصادی از اعضای شورا که در حوزه اقتصادی تخصص دارند، استفاده کنیم.

سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به لزوم همکاری فراکسیون زنان مجلس با شورای شهر اظهار کرد: چنین جمعی می‌تواند برای حل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و معضلات تهران همچون کارتن‌خوابی و اعتیاد همکاری کند.

وی افزود: مجمع نمایندگان تهران موفق به انجام بازدید‌ها و سرکشی‌های متعدد به مناطق مختلف شدیم که بعضا مورد تعجب مردم می‌شد که مثلا ۸ نماینده در یک منطقه حاضر شده‌اند.

وی در پایان از منتخبین شورای شهر تهران درخواست کرد که با همکاری، انسجام و اتحاد با یکدیگر کارها را پیش ببرند.

الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس نیز در این نشست یادآور شد: ما وارث دوران هشت ساله اصلاحات هستیم که از نظر پاکی و پرکاری بسیار موفق بوده است.

وی افزود: امروز آقای نیلی در جلسه غیر علنی مجلس گزارشی داد که نشان‌دهنده موفقیت آن دوره بود و باوجود آن که سعی کردند یک لکه تاریک در زندگی و سابقه آقای خاتمی پیدا کنند، نتوانستند کاری پیش ببرند.

حضرتی در پایان تصریح کرد: اگر ما پا در جای پای آن عزیزان نگذاریم، به سرنوشت دیگران دچار می‌شویم.

  • منبع : http://www.icana.ir
  • بازدید : 280
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32