رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

29 مرداد 1396
اسماعیلی: صدور ۸۰ درصد آراء قضائی بدون اعتراض مردم

اسماعیلی: صدور ۸۰ درصد آراء قضائی بدون اعتراض مردم

دادگستری استان تهران به لحاظ آماری معادل یک ششم کل کشور است

داتیکان: رئیس کل دادگستری استان تهران از صدور یک میلیون و ۲۸۵هزار رای در تهران طی سال گذشته خبر داد و گفت: فقط ۲۰ درصد این آراء مورد اعتراض قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری تهران ، دیدار مشترک رئیس دادگستری کل استان تهران و رئیس ستاد امور مساجد کشور برگزار شد.

به گزارش مهر، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن اظهار خرسندی از حضور در این جلسه، گفت: در دیدار اخیر مسئولین عالی قضایی که با مقام معظم رهبری(حفظه ا...) بمناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه برگزار شد، بعد از ارائه گزارش عملکرد ریاست محترم قوه قضائیه، معظم له فرمودند که شناخت و اطلاع مردم و جامعه از دادگستری به این میزان نیست و باید حوزه اطلاع رسانی خودتان را به جهت در جریان قرار دادن مردم و مسئولان تقویت نمایید و این خلائی است که با آن مواجه هستیم.

وی، استان تهران را به لحاظ حساسیت امور، واجد اهمیت خاص برشمرد و افزود: در تهران نیاز است که ارتباط بین بخشی میان نهادهای مختلف زیاد شود و به ضرورت این نیاز احساس شد که دیداری با علما ، بزرگان و خواص داشته باشیم و گزارشی خدمتشان عرض نموده و از مطالب، نقطه نظرات آنان بهره مند شویم.

اسماعیلی در ادامه این جلسه به بیان گزارشی از وضعیت دادگستری کل استان تهران پرداخت و تشریح کرد: دادگستری استان تهران به لحاظ آماری معادل یک ششم کل کشور است و به لحاظ موقعیت خاص پایتخت و به لحاظ کیفی دارای آمار متفاوت و پرونده های سنگین و ویژه می باشد که بخشی به واسطه صلاحیت های جغرافیایی استان، ملی و بین المللی و با قانون اخیر مجلس شورای اسلامی، دارای صلاحیت بین المللی خاص در خصوص دعاوی جمهوری اسلامی ایران علیه آمریکا شده و این موارد علاوه بر عظمت کار است.

رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار داشت: از حیث کمی نیز در سال گذشته یک  میلیون و ۲۸۵هزار رای قضایی از سوی محاکم صادر شده و از این میزان حدود یک پنجم یا بیست درصد آن اعتراض شده و در مرجع تجدید نظر استان تهران مطرح شده و ۸۰ درصد مابقی آن مورد اعتراض نگرفته و از میزان ورودی به این مرجع نیز ۸۰ درصد آن تایید و تنها ۲۰ درصد مورد نقض قرار می گیرد و معادل ۵۰۰ هزار فقره نیز در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار گرفته است.

  • منبع : http://www.mehrnews.com
  • بازدید : 515
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32