رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

24 بهمن 1396 , 12:15
زندانی‌ها از زندان‌بان‌ها به چه کسی شکایت کنند؟/ حقوق همه زندانیان رعایت می‌شود

زندانی‌ها از زندان‌بان‌ها به چه کسی شکایت کنند؟/ حقوق همه زندانیان رعایت می‌شود

مدیر کل زندان‌های استان تهران: زندانی‌ای نداریم که حقوقش رعایت نشود.

داتیکان: مدیر کل زندان‌های استان تهران در خصوص رسیدگی به حقوق شهروندی زندانیان و شکایت برخی از زندانیان در این رابطه گفت: زندانی‌ای نداریم که حقوقش رعایت نشود.

به گزارش داتیکان به نقل از مهر، مصطفی محبی در خصوص موضوع نظارت بر زندان های استان تهران گفت: مستمرا قضات به زندان ها رفت و آمد می کنند. در ماه گذشته فقط در یک هفته ۵۰ قاضی به اوین رفتند. غیر از بازرسان نظارت زندان اوین که همیشه مستقر بوده و ناظر به مسائل متعدد هستند، مسئولانی از دادگاه تجدید نظر و محاکم بدوی هم همیشه در حال نظارت و رفت و امد به زندان ها هستند. در راستای حقوق شهروندی، تیم های حفاظت و بازرسی در زندان هستند. خود ما هم همیشه می رویم.

وی در پاسخ به این سوال که قرار بود در قالب تشکیل کمیته ای، موضوعات نقض حقوق شهروندی به دادگستری تهران ارسال شود و مباحث حقوق شهروندی در زندان ها دنبال شود،‌ آیا این موضوع اجرایی می شود، گفت: در زندان ها کسی نیست که حقوقش رعایت نشود و چیزی وجود ندارد که باعث نقض این حقوق شود.

مدیر کل زندان های استان تهران اظهار داشت: هر کسی هم در داخل زندان نامه ای در رابطه با حقوق خود بنویسد، به دادستانی تهران ارجاع و ارسال می کنیم و نزد خود نگه نمی داریم. در بحث های قضایی اعتراضی هم اگر داشته باشند به ما، به دادستانی می فرستیم.

محبی گفت: هر کسی که به ما شکایت بدهد ، آن را نزد خود نگه نمی داریم و تا کنون نامه های متعددی وجود داشته که به نهاد مربوطه ارجاع داده ایم. قضات همیشه در زندان بوده و به مسائل مرتبط با حقوق زندانی مشرف هستند.

 

  • منبع : www.mehrnews.com
  • بازدید : 479
24 بهمن 1396 , 13:48
محمدی

این سخن ایشون شاید درمورد زندان تهران درست باشه اما در مورد زندانهای کشور درست نیست من خودم در زندان ساری بودم اونجا وضعیت افتضاحه . حقوق شهروندی پیشکش حقوق انسانی رعایت نمیشه . بازرس می اومد همه رو میفرستادن هواخوری بازرسین از سالن های خالی بازدید می کردند من نمیدونم این بازرسین خودشون فکر نمیکردن معنی بازرسی یعنی چی . ده بار شکایت نوشتم از پرسنل زندان و از قاضی ناظر زندان به دادستانی اما اصلا اقدامی نشد . پیش مدیرکل دادگستری استان آقای تقوی فرد نامه نوشتم برای بررسی ارجاع داد به خودشون آخه این وضع رسیدگی به شکایته ؟؟؟ پاسخ

25 بهمن 1396 , 11:35
داتیکان

سلام وقت بخیر اگر تمایل داشته باشید میتونیم یه مصاحبه با شما داشته باشیم و در قالب یک گفتگو منتشر کنیم پاسخ

کد امنیتی * CAPTCHA reload_32