رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

11 اردیبهشت 1395 , 16:57
قوانین مزاحم کسب و کار رفع زحمت کنند

قوانین مزاحم کسب و کار رفع زحمت کنند

دولت به دنبال حذف قوانین مزاحم کسب و کار است

شهر کاشان میزبان یک روزه مشاور حقوقی رئیس جمهور،خانم الهام امین زاده بود. وی در سفرخود از کاشان با آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان دیدار و گفتگو کرد.امین زاده در سخنان خود درباره بهبود فضای کار و رفع معضل بیکاری در جامعه گفت:حل این بحران از اهداف اساسی دولت یازدهم است،در این دولت تعامل و روابط سازنده‌ای بین بخش های خصوصی، اتاق بازرگانی و استادان رشته حقوق در کشور فراهم شده است.دولت یازدهم با علم به اینکه پتانسیل بسیار بالایی در بیندانشگاهیان و نخبگان جامعه وجود دارد شروع به همکاری باآنها کرده است و سعی دارد از این پتانسیل در جهت بهبود فضای کسب و کارو پیشبرد امور حقوقی کشوراستفاده کند.

وی خاطرنشان کرد که ما در کمیته ماده 76 معاونت حقوقی به دنبال بهبود فضای کسب و کار و شناسایی قوانین مزاحم هستیم.

مشاور حقوقی رئیس جمهور افزود:با توجه به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل است سعی می‌شود قوانین اتحادیه‌هاو اصناف مورد مطالعه قرارگیرند و آن دسته از قوانینی که مخالف یا مزاحم فرمایشات مقام معظم رهبری هستند و مانع تحقق شعار امسال هستند را حذف کنیم

وی از حضور ائمه جمعه و جماعات که در حوزه حقوقی فعالیت دارند، خواست مردم را نسبت به مسائل حقوقی، حقوق دولت نسبت به مردم و حقوق مردم نسبت به دولت آشنا کنند.

امین زاده با اشاره به این که دور زدن قوانین برای کشور آسیب است، تصریح کرد: تا زمانی که مردم احساس نکنند که ناظر واقعی بر قوانین خودشان هستند،احساس احترام به قانون را نخواهند داشت و به جای رعایت قوانین دنبال دور زدن قوانین هستند که این امر آفت بزرگی است و مانع حل شدن مشکلات است.

نماینده ولی فقیه وامام جمعه کاشان نیز در این دیدار گفت: یکی بحث های اساسی و راهبردی در نظام توحیدی، جایگاه بانوان در نظام اسلامی است.آیت الله عبدالنبی نمازی تاکید کرد: جایگاه بانوان باید در نظام توحیدی بدرستی تعریف و مشخص شود.

وی افزود: در نظام توحیدی زن دارای بالاترین جایگاه است، اما آنچه که امروزه ما برای رسیدن به دروازه تمدن اسلامی نیاز داریم، تعریف مشخص و عملیاتی کردن این جایگاه است.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علیمه قم گفت: امروز متاسفانه تحت تاثیر تبلیغات غربی ها قرار گرفته ایم که از دیرباز با محکوم کردن اسلام می گفتند، اسلام حقوق زنان را نادیده گرفته است.آیت الله نمازی تصریح کرد: هیچ نظام سیاسی مانند اسلام، برای زن جایگاه قرار نداده است.

وی همچنین با بیان اینکه اشتغال باید برای بانوان تعریف شود، افزود: هیچ فرقه ای اختلاط زن و مرد را جایز نمی داند، زیرا اگراین جایگاه با هم مخلوط شود، آثار سوء اجتماعی بدنبال دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری پیشنهاد کرد: مجلس شورای اسلامی برای بانوان خانه دار حقوق در نظر گیرد، چون مدیریت خانواده از هر شغلی برتر است.

وی همچنین یادآور شد: اگر بخواهیم دروازه تمدن اسلامی باز بماند، باید مانند غربی هایی که در مورد ازرش هایشان کوتاه نمی آیند، ما نیز بر سر اصول و ارزش هایمان تعارف نداشته باشیم.

سخنرانی در جمع استادان دانشگاه کاشان، افتتاح مجموعه فرهنگی ورزشی «شهربانو» و امضای تفاهم نامه با دانشگاه کاشان از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون حقوقی رئیس جمهوری به شهرستان کاشان بود.

 

  • منبع : موسسه حقوقی داتیکان
  • بازدید : 580
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32