رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

14 مرداد 1397 , 12:44
عباسعلی کدخدایی: من هیچگونه نظری در این خصوص ندارم!

عباسعلی کدخدایی: من هیچگونه نظری در این خصوص ندارم!

داتیکان در گفتگو با سخنگوی شورای نگهبان به بررسی اعمال برخی لابی‌ها برای عدم تأیید قانون منع به کارگیری بازنشستگان پرداخت

 داتیکان: مجلس شورای اسلامی پس از مدت‌ها بحث و نظر، سرانجام اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان را با اصلاح ماده واحده‌ای در تاریخ 2 مرداد سال جاری به تصویب رساند. اصلاحیه مورد نظر، گستره اشتغال بازنشستگان را که در ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری مطرح شده، کاهش داد. این اصلاحیه هم از سوی بسیاری از نمایندگان مجلس و البته در داخل جامعه نیز با نگاه مثبتی همراه بود، با این حال مادامی که این مصوبه از سوی مجلس شورای نگهبان به تأیید نرسد، امکان اجرایی شدن آن وجود ندارد. در چند روز اخیر و هم زمان با بررسی این مصوبه در شورای نگهبان، اخبار ضد و نقیضی از سوی برخی منابع که البته نمی‌توان صحت آن‌ها را تأیید کرد، خبر از اعمال برخی لابی‌ها برای تأیید نکردن این مصوبه از سوی شورای نگهبان شنیده می‌شود. به همین منظور داتیکان در گفتگوی کوتاه با عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان به پیگیری این موضوع پرداخت.

کدخدایی با اشاره به این مسأله که مصوبه مورد نظر در هفته جاری در دستور کار شورا قرار خواهد گرفت، افزود: «این مصوبه در هفته جاری و به احتمال زیاد در روز چهارشنبه در شورای نگهبان بررسی خواهد شد.»

او در خصوص اخبار منتشر شده در مورد اعمال فشار و نفوذ برای تأیید نکردن این مصوبه اظهار داشت: «بنده هیچ نظری در این خصوص ندارم و در این مورد صحبتی نمی‌کنم.» وی در مورد احتمال تأیید شدن یا رد این مصوبه نیز از هرگونه اظهار نظری خودداری کرد.

 

 

  • منبع : www.datikan.com
  • بازدید : 240
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32