تازه های قوانین و مقررات تازه های قوانین و مقررات

19 شهریور 1397 , 10:43
لایحه برخورداری همگان از حق آموزش عالی در دولت تصویب شد

لایحه برخورداری همگان از حق آموزش عالی در دولت تصویب شد

لایحه پیشنهادی معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای برخورداری همگان از حق آموزش عالی با هدف حل مشکل دانشجویان ستاره‌دار در دولت تصویب شد.

داتیکان: لایحه پیشنهادی معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای برخورداری همگان از حق آموزش عالی با هدف حل مشکل دانشجویان ستاره‌دار در دولت تصویب شد.

به گزارش داتیکان به نقل از معاونت حقوقی ریاست جمهوری جمهوری؛ لایحه برخورداری همگان از حق تحصیل در دوره‌های آموزش عالی و حل مساله دانشجویان ستاره‌دار با پیشنهاد معاونت حقوقی در تاریخ سوم مرداد ٩٧ و پیگیری مستمر این معاونت، روز گذشته در هیأت وزیران طرح و با اعمال تغییرات مد نظر این هیأت به تصویب رسید. تصویب این لایحه گام بسیار مهمی در برخورداری همگان از تحصیلات عالی و عدم محرومیت از آموزش است. 
معاونت حقوقی ریاست جمهوری ابراز امید کرد با تصویب این لایحه در مجلس، حق بنیادین آموزش که از جمله حقوق مقرر در فصل سوم قانون اساسی برای مردم است، به‌طور کامل تثبیت شود. 
براساس این گزارش، هیأت دولت در این لایحه فقط در خصوص محکومیت قطعی به برخی جرایم بسیار مهم برای آموزش محدودیت‌هایی قائل شده است. 
این لایحه با عنوان «لایحه الحاق یک تبصره به ماده (5) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور »، مصوب سال 1392، از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال می شود.

 

  • منبع : lvp.ir
  • بازدید : 241
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32