برخورد تعزیرات با سه واحد صنفی فرودگاه مهرآباد

رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

24 بهمن 1394 , 11:38

برخورد تعزیرات با سه واحد صنفی فرودگاه مهرآباد

گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران به همراه بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف ایران و نیروی انتظامی با ورود به فرودگاه مهرآباد، متخلفین را تعزیر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر داتیکان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی، با دریافت شکایت مردمی از گرانفروشی در فروشگاه‌های فرودگاه، گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران به همراه بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف ایران و نیروی انتظامی در محل تخلف حضور یافت.

کریمی بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی مبالغ دریافتی در پارکینگ گفت: نرخ نامه های متعددی براساس قرار گرفتن پارکینگ در طرح و مسقف بودن و نبودن آن تعیین شده اما نرخ دریافتی در این پارکینگ از همه نرخ نامه ها بیشتر بوده در حالی که هیچگونه خدماتی به مشتریان ارائه نمی شود که گزارش این تخلف به رییس شعبه تعزیرات حکومتی حاضر در محل برای رسیدگی ارجاع شد.

امید شهرآبادی رییس گشت های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران در این خصوص گفت: با احراز این تخلف و تشکیل پرونده، حکم 75 میلیون ریالی برای این متخلف صادر و نرخ دریافتی به نرخ قانونی تعیین شده برای این پارکینگ تغییر یافت.

در رسیدگی به شکایت مردمی دیگری در مورد گرانفروشی یک رستوران در این مکان نیز بازرسان گزارش تخلف را به رییس شعبه ارجاع دادند که منجر به صدور حکم 20 میلیون ریالی برای متخلف به دلیل گرانفروشی و عدم درج قیمت شد و این حکم در محل اجرا شد.

یک واحد اسباب بازی فروشی در این فرودگاه نیز با شکایت مردمی مورد بازرسی قرار گرفت که رییس شعبه 41 تعزیرات حکومتی استان تهران به دلیل گرانفروشی حکم به پرداخت 6 میلیون و 500 هزار ریال جزای نقدی در حق دولت صادر کرد که این حکم در محل اجرا شد.

رییس گشت های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران با هشدار به متخلفان گفت: هموطنان می توانند شکایات خود را در سامانه پیامکی 30009651 و یا پورتال تعزیرات حکومتی استان تهران ثبت کنند و تیم گشت مشترک در اسرع وقت در محل به این شکایات رسیدگی می کند.

وی افزود: هدف تعزیرات حکومتی پرونده سازی برای افراد نبوده و به دنبال بازگرداندن حقوق مردم هستیم اما در صورت مشاهده تخلف بدون اغماض و برابر قانون به تخلفات رسیدگی می شود./

انتهای پیام

  • منبع : پایگاه اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی
  • بازدید : 630
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32