رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

15 آبان 1397
اقدام مثبت دولت در ارائه لایحه اعطای تابعیت به کودکان دارای پدر غیرایرانی/برای حل این مشکل با احمدی‌نژاد هم مکاتبه داشتم

اقدام مثبت دولت در ارائه لایحه اعطای تابعیت به کودکان دارای پدر غیرایرانی/برای حل این مشکل با احمدی‌نژاد هم مکاتبه داشتم

رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس گفت: اکنون تصمیم دولت برای ارائه لایحه‌ای درباره اعطای تابعیت به کودکان حاصل از ازدواج مادران ایرانی با همسران خارجی به مجلس اقدام مثبتی است که با آن موافق هستم.

داتیکان: رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس گفت: اکنون تصمیم دولت برای ارائه لایحه‌ای درباره اعطای تابعیت به کودکان حاصل از ازدواج مادران ایرانی با همسران خارجی به مجلس اقدام مثبتی است که با آن موافق هستم.

به گزارش داتیکان، الهیار ملکشاهی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه دولت درباره دریافت شناسنامه برای کودکان زیر 18 سال توسط زنان دارای همسر خارجی، گفت: تعدادی از خانم‌های ایرانی با مردان غیرایرانی بویژه با مردان افغانستانی ازدواج کردند که فرزندان این زوج‌ها فاقد شناسنامه بوده و نتوانستند از مزایای تحصیل و ... استفاده کنند.

رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس اظهار کرد: ما در مجلس طی سال‌های قبل برای تعیین تکلیف این کودکان بسیار تلاش کرده و طرح‌هایی را ارائه کردیم زیرا این افراد دارای مشکلات بسیار هستند، اما این طرح‌ها به لحاظ داشتن بار مالی و مغایرت با اصل 75 قانون اساسی به دلیل صدور شناسنامه، بیمه، یارانه، تحصیل و ... با موفقیت همراه نشد.

اصلاحات مجلس بر روی لایحه برای گنجاندن افراد بالای 18 سال 

وی ادامه داد: بنده یک بار در زمان احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور پیشین هم درباره برعهده گرفتن این بار مالی توسط دولت مکاتباتی انجام دادم که به صورت شفاهی این موضوع از سوی رئیس جمهور وقت پذیرفته شد اما در عمل پاسخ کتبی به مجلس شورای اسلامی ارسال نشد.

ملکشاهی تصریح کرد: اکنون تصمیم دولت برای ارائه لایحه‌ای درباره اعطای تابعیت به کودکان حاصل از ازدواج مادران ایرانی با همسران خارجی به مجلس اقدام مثبتی است که با آن موافق هستم و حتی از شنیدن این خبر خوشحال هم شدم.

 

  • منبع : www.datikan.com
  • بازدید : 213
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32