رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

26 آبان 1397 , 16:36
رئیس سازمان بازرسی کل کشور: تشکیل پرونده برای حادثه تصادف مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

رئیس سازمان بازرسی کل کشور: تشکیل پرونده برای حادثه تصادف مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

پس از جمع‌آوری تمامی اطلاعات و ادله درباره این پرونده تصمیم‌گیری می‌شود

داتیکان: رئیس سازمان بازرسی کل کشور از تشکیل پرونده برای تصادف منجر به فوت مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی خبر داد و تاکید کرد: پس از جمع‌آوری تمامی اطلاعات و ادله درباره این پرونده تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، ناصر سراج عصر امروز در حاشیه مراسم ترحیم سید تقی نوربخش در جمع خبرنگاران، با اشاره به ویژگی شخصیتی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: دکتر نوربخش انسان شریفی بود که همواره دغدغه مردم را داشت. ایشان حتی یکبار نیز به من گفته بود که بخشی از حقوقش را کم کرده و به طبقه مردم اختصاص دهیم. درگذشت ایشان اندوهگین بوده و ناراحتی فراوان شد.

وی درخصوص تشکیل پرونده در رابطه با حادثه منجر به فوت مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت:‌ برای تصادف منجر به فوت مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی پرونده‌ای تشکیل شده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه در حال حاضر اقدامات کارشناسی در این زمینه در حال انجام است، اظهار داشت: پس از جمع‌آوری تمامی اطلاعات و ادله درباره این پرونده تصمیم‌گیری می‌شود.

سراج در رابطه با آخرین موعد اجرای قانون منع به‌‌‌کارگیری بازنشستگان تصریح کرد: طبق قانون تا ۱۵ آذرماه این افراد می‌توانند در سمت خود باقی بمانند. البته در حال حاضر هم اگر کسی خواهد می‌تواند از مسئولیت خود کنار برود می‌تواند این کار را انجام دهد اما موعد قانونی آن تا ۱۵ آذرماه است.

وی در پاسخ به این سوال که اگر کسی از مسئولیت کنار نرود چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ خاطرنشان کرد: در صورت عدم کناره‌گیری مسئول سازمان و نهادی که اقدام به پرداخت حقوق به فرد بازنشسته کند، بازداشت شده و مورد برخورد قرار خواهد گرفت.

 

  • منبع : https://www.ilna.ir
  • بازدید : 127
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32