نقل و انتقال مسکن بدون نیاز به کد رهگیری از مشاورین املاک

تازه های قوانین و مقررات تازه های قوانین و مقررات

24 بهمن 1394

نقل و انتقال مسکن بدون نیاز به کد رهگیری از مشاورین املاک

حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» اعلام کرد: اابطال بندهای 5 و 6 مصوبه كد رهگیری سازمان امور مالیاتی، از سوی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، شرلیط را برای مشتریان مشاورین املاک آسان کرد.

در ارتباط با تکذیب خبر حذف کد رهگیری گفت: لزوم دریافت کد رهگیری برای مشاورین املاک از سوی دیوان عدالت اداری ابطال شده و رای صادره لازم‌الاجراست.

رئیس دیوان عدالت اداری خبر از ابطال مصوبه دریافت کد رهگیری داد و اظهار داشت:. بندهای 5 و 6 مصوبه كد رهگیری سازمان امور مالیاتی، از سوی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری باطل شد و طبیعتاً  مشاورین املاک ملزم به دریافت کد رهگیری برای مشتریان نمی باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» با بیان اینکه این رای به زودی در روزنامه رسمی کشور چاپ و رسمیت پیدا خواهد کرد اذعان داشت این مصوبه از سوی دیوان عدالت اداری باطل شده و رای صادره برای همه لازم‌الاجراست.

لازم به ذکر است؛ رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران  در پی ابطال بندهای 5 و 6 مصوبه كد رهگیری سازمان امور مالیاتی از سوی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، اظهار کرد: شهروندان دیگر برای نقل و انتقال مسكن نیازی به اخذ کدرهگیری از مشاورین املاك ندارند.

  • منبع : سایت حقوقی داتیکان
  • بازدید : 674
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32