تازه های قوانین و مقررات تازه های قوانین و مقررات

21 اردیبهشت 1395 , 15:42
توپ بازی با قانون حذف کنکور

توپ بازی با قانون حذف کنکور

ارجاع مجدد اصلاحیه قانون سنجش به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

نمایندگان ملت در مجلس برای بار دوم، طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها را به خاطر مبهم بودن آن و جهت اصلاح به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگرداندند. حساسیت این قانون با نزدیک شدن زمان کنکور روز به روز بیشتر می‌شود.ابهامات این طرح آزمون دهندگان و خانواده‌های آنان را دچار نگرانی و سردرگمی نموده است.

مجلس ایران، در صحن علنی امروز (سه‌شنبه، 21 اردیبهشت) برسی طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را در دستور کار خود قرار داد. نمایندگان پس از بررسی وبیان نظرات موافق و مخالف خود به این نتیجه رسیدند که این طرح ابهام آمیز است و به همین دلیل و جهت رفع ابهام این طرح را به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع دادند.نمایندگان با124موافق، 43 مخالف، 5 ممتنع، از مجموع 217 نماینده حاضر در جلسه،رای به بازگرداندن این قانون دادند. به نظر آنها در بندهای ماده واحده،ابهاماتی وجود دارد.همچنین برخی نمایندگان به تبصره 7 ماده واحده این طرح که در رابطه با تأثیر سوابق تحصیلی تنها برای سال 1395 بود ایراد گرفتند.

دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به موضوعات و ایرادات مطروحه گفت: در این رابطه نمی توان تنها تأثیر سوابق تحصیلی را برای یک سال ملاک موضوع پذیرش قرار داد از این رو باید این ابهامات بار دیگر به کمیسیون آموزش ارجاع داده شده تا مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد.

براساس تبصره 7 ماده واحده طرح مذکور که از سوی نمایندگان مورد ایراد و ابهام قرار گرفته، تأثیر سوابق تحصیلی برای سال 1395 به صورت مثبت خواهد بود.

  • منبع : موسسه حقوقی داتیکان
  • بازدید : 551
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32