رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

5 آذر 1397 , 12:21
مخالفت رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با افزایش سن قانونی ازدواج

مخالفت رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با افزایش سن قانونی ازدواج

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران تسهیل ازدواج است اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف نمی توانیم به دنبال افزایش قانونی سن ازدواج باشیم.

داتیکان: رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران تسهیل ازدواج است اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف نمی توانیم به دنبال افزایش قانونی سن ازدواج باشیم.

به گزارش داتیکان به نقل از افکار نیوز،  الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالف ازدواج سن قانونی ازدواج است گفت: چند نفر از نمایندگان مجلس که عمدتا از میان نمایندگان زن هستند به دنبال افزایش سن قانونی ازدواج هستند.

وی ادامه داد: افزایش سن قانونی ازدواج مخالف سیاست های کلی نظام است.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران تسهیل ازدواج است اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف نمی توانیم به دنبال افزایش قانونی سن ازدواج باشیم.

ملکشاهی با اشاره به منع قانونی ازدواج برای دختران زیر سن ۱۳ سال ابراز داشت: قانون ازدواج زیر ۱۳ سال را ممنوع می داند مگر با اجازه ولی قانونی و به شرط رای مثبت دادگاه  به اینکه دختر از نظر جسمی و فکری توانایی ازدواج را داشته باشد.

وی افزود: ممکن است از این قانون هم تخلف شود اما امار ازدواج در سنین پایین قابل توجه نیست.

رییس کمیسیون قضایی و حقوقی با تاکید بر  پایین بودن آمار ازدواج در سنین پایین تاکید کرد: تصویب قانونی افزایش سن قانونی ازدواج ضرورتی ندارد.

  • منبع : www.afkarnews.com
  • بازدید : 90
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32