رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

18 آذر 1397 , 12:21
پزشکی قانونی: آمادگی 730 نفر برای اهدای جسد/جوانان تحصیل‌کرده در صدر

پزشکی قانونی: آمادگی 730 نفر برای اهدای جسد/جوانان تحصیل‌کرده در صدر

مدیر بانک نسوج مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: بیش از ۳۲ درصد از اهداکنندگان جسد را جوانان سنین ۲۰ تا ۴۰ سال تشکیل می دهند.  

داتیکان: مدیر بانک نسوج مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: بیش از ۳۲ درصد از اهداکنندگان جسد را جوانان سنین ۲۰ تا ۴۰ سال تشکیل می دهند.

 به گزارش داتیکان به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی دکتر امین رادمنش با اعلام این خبر افزود: پس از فراخوان سازمان پزشکی قانونی در روزهای پایانی مرداد 1396، 730 نفر جهت اهدای جسد خود اعلام آمادگی کرده‌اند که 40 درصد آنان را زنان و 60 درصد آنان را مردان تشکیل می دهند.

رادمنش با اشاره به مشکلاتی که دانشگاه‌ها در تأمین جسد با آن مواجه هستند،‌ تلاش مرکز تحقیقات پزشکی قانونی را در راستای کمک به محافل علمی پزشکی کشور و رفع یا کاهش مشکلات آن ها در این زمینه دانست.

مدیر بانک نسوج مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور با اشاره به اینکه اکثریت اهداکنندگان جسد را افراد با تحصیلات دانشگاهی تشکیل میدهند افزود: 77 درصد اهدا کنندگان جسد را افراد دارای مدارک کارشناسی و بالاتر و 23 درصد ایشان را افراد دارای مدارک دیپلم و کمتر از آن تشکیل می دهند. از منظر سنی نیز 8.2 درصد از اهداکنندگان 20 تا 30 ساله اند، ‌24.1 درصد آنان 30 تا 40 ساله، ‌20.5 درصد 40 تا 50 ساله، ‌17.5 درصد 50 تا 60 ساله،‌ 19.7 درصد 60 تا 70 ساله و 10 درصد نیز در سنین بالای 70 سال هستند.

رادمنش اشاعه امر اهدای جسد را نیازمند فرهنگ سازی دانست و با اشاره به عدم نیاز به مراجعه حضوری به پزشکی قانونی از سوی داوطلبان اهدای جسد افزود: داوطلبان میتوانند از طریق تماس تلفنی با شماره‌های اعلام شده در جراید و رسانهها از نحوه انجام کار مطلع شوند.

وی در ادامه با اشاره به رعایت فرایند قانونی و شرعی در این زمینه افزود: اجساد پس از وفات، با اطلاع خانواده به یکی از مراکز پزشکی قانونی تحویل و در نهایت به یکی از دانشگاه های علوم پزشکی منتقل می شود که پس از انجام فعالیت های علمی با رعایت تشریفات شرعی در آرامستان همان شهر به خاک سپرده خواهند شد.

 

  • منبع : http://www.lmo.ir
  • بازدید : 110
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32