رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

25 دی 1397 , 16:08
حقوق ماهانه  19.5 میلیون تومانی مدیرعامل اسبق بانک سرمایه

حقوق ماهانه 19.5 میلیون تومانی مدیرعامل اسبق بانک سرمایه

مدیرعامل اسبق بانک سرمایه که امروز به عنوان مجرمانه اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق خیانت در امانت در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی محاکمه شد بین سالهای ۹۰ تا ۹۲ ماهانه ۱۹.۵ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کرده است.  

داتیکان: مدیرعامل اسبق بانک سرمایه که امروز به عنوان مجرمانه اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق خیانت در امانت در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی محاکمه شد بین سالهای ۹۰ تا ۹۲ ماهانه ۱۹.۵ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کرده است.

به گزارش داتیکان به نقل از خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، نماینده بانک سرمایه صبح امروز در جلسه محاکمه بخشایش، کاظمی و توسلی اعضای سابق هیئت مدیره این بانک طی سخنانی در رابطه با نحوه اهدای تسهیلات توسط آنها گفت: بابت این موضوع وثیقه‌های درستی گرفته نشده و فقط به اخذ چک و سفته اکتفا کردند. هادی رضوی، سامان مدلل و امامی ملک‌هایی را برای تسویه ارائه دادند که قیمت آنها غیرواقعی بود. مثلا هادی رضوی ملکی که 25 میلیارد تومان ارزش داشت را جای ملک 125 میلیارد تومانی ارائه کرده بود. این افراد مطالبات بانک را تسویه نکرده‌اند و اظهارات بخشایش در خصوص تسویه کذب است.

نماینده بانک سرمایه و همچنین نماینده سازمان بازرسی با تاکید بر اینکه بخشایش به سرمایه‌های بانک ضرر زده است، رشد سهام این بانک در بورس را حاصل سود هزار میلیارد تومانی صرافی متعلق به بانک اعلام کردند.

نماینده سازمان بازرسی همچنین اعلام کرد که بخشایش طی 49 ماهی که مدیرعامل بانک سرمایه بوده 960 میلیون تومان حقوق گرفته که ماهانه مبلغی معادل 19.5 میلیون تومان می‌شود و علاوه بر آن 770 میلیون پاداش هم از مجمع گرفته‌اند.

بخشایش متهم ردیف اول پرونده در پاسخ به نماینده بانک سود هزار میلیارد تومانی صرافی بانک سرمایه را نقطه مثبت عملکرد خود دانست و با اشاره به اینکه این سود حاصل دورزدن تحریمها بوده است گفت: این سود را زمانی برای بانک فراهم کردیم که هیچ بانکی حق فروش ارز را نداشت و ما از طریق کارسازی برای مشتریان این سود را حاصل کردیم.

 

  • منبع : https://www.tasnimnews.com
  • بازدید : 73
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32

اخبار مرتبط