رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

31 اردیبهشت 1399
مرکز عدالت ترمیمی و اداره پیشگیری و ارتقای سلامت بازار سرمایه تشکیل می‌شود

مرکز عدالت ترمیمی و اداره پیشگیری و ارتقای سلامت بازار سرمایه تشکیل می‌شود

رئیس سازمان بورس از تشکیل مرکز عدالت ترمیمی و اداره پیشگیری و ارتقای سلامت بازار سرمایه خبر داد.

داتیکان: رئیس سازمان بورس از تشکیل مرکز عدالت ترمیمی و اداره پیشگیری و ارتقای سلامت بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش داتیکان و به نقل از ایلنا به نقل از معاونت اجتماعی قوه قضاییه، حسن قالیباف، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : در نتیجه پیگیریهای معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، اداره پیشگیری و ارتقای سلامت بازار سرمایه و مرکز عدالت ترمیمی در سازمان بورس تشکیل می­شود.

وی گفت: پیشگیری از تخلف در بازار سرمایه، بهتر و کم هزینه تر از آن است که پس از وقوع جرم یا تخلف با تشکیل پرونده و صدور حکم در صدد برخورد باشیم.

قالیباف بیان کرد: امروز شرایط بورس شرایط بی­نظیری است که تاکنون تجربه نشده است و می­توان گفت خصوصی سازی که از طریق بازار سرمایه انجام شده است بهترین نوع خصوصی ­سازی است. وی همچنین با ذکر این نکته که امروز حدود ۱۲ میلیون کد معاملاتی فعال داریم گفت: این آمار در دنیا بی­نظیر است و باید با سوق دادن این سرمایه به سمت تولید از این ظرفیت در تقویت تولید بهره گرفت.

رئیس سازمان بورس خاطرنشان کرد: بازار سرمایه مراقبت و نظارت ویژه می­خواهد که سازمان بورس به عنوان ناظر این بازار تاکنون نظارت خوبی داشته است. تفاوت بازار سرمایه با سایر بازارها این است که در اینجا اطلاعات از اهمیت فراوانی در موفقیت یا عدم موفقیت برخوردار است و این موضوع اهمیت نظارت را بیشتر می­کند.

حسن قالیباف گفت : باید اعتماد به سرمایه را در بورس جلب کنیم . وی همچنین اظهار کرد: مقام معظم رهبری در زمینه آزادسازی سهام عدالت، تکلیف بزرگی را به سازمان بورس و بازار سرمایه محول کرده­اند.

رئیس سازمان بورس ابراز امیدواری کرد: با تفاهم­نامه­ای که مابین معاونت پیشگیری قوه قضاییه و سازمان بورس منعقد شده است گام بلندی در راستای پیشگیری از تخلفات احتمالی این حوزه و جلب اعتماد مردم برداشته شود.

 

 

* برای اطلاع از آخرین همایش‌های حقوقی، تازه‌های نشر حقوقی، استخدام حقوقی، مشاوره حقوقی و سایر اخبار حقوقی به سایت داتیکان مراجعه نمایید.

 

 

 

  • منبع : www.ilna.news