حقوق بین الملل حقوق بین الملل

10 شهریور 1395
آمار بی‌سابقه آزار و اذیت جنسی در ارتش کانادا

آمار بی‌سابقه آزار و اذیت جنسی در ارتش کانادا

بر اساس گزارش ارتش کانادا، در شش ماه نخست سال 2016 بیش از 106 مورد شکایت آزار و اذیت جنسی گزارش شده است.

داتیکان: نتایج یک گزارش نظامی جدید نشان می‌دهد که تعداد شکایت‌های مربوط به آزار و اذیت جنسی در نیروهای مسلح کانادا طی سال جاری بیش از ۲۲ درصد افزایش داشته است. 

به گزارش داتیکان به نقل از رویترز، گرچه گزارش جدید نظامی نشان می‌دهد که تعداد شکایت‌های آزار و اذیت جنسی در ارتش کانادا با رشد 22 درصدی روبرو شده ولی به نظر می‌رسد این مساله یک نشانه مثبت است چرا که قربانیانی که حاضر به اعلام موارد آزار و اذیت جنسی شده‌اند، با افزایش چشمگیری روبرو هستند.

این دومین گزارش درباره برنامه ارتش کانادا برای مقابله با آزار و اذیت جنسی است که از سال 2015 میلادی آغاز شده است.

گزارش ارتش کانادا نشان می‌دهد که در شش ماه نخست 2016 میلادی بیش از 106 مورد شکایت آزار و اذیت جنسی مطرح شده است که این رقم با رشد 22 درصدی روبرو شده است.

سخنگوی وزارت دفاع کانادا تاکید کرد که تعداد این شکایت‌ها احتمالا در شش ماه دوم امسال نیز همین تعداد خواهد بود. این بدان معنا خواهد بود که تعداد کل شکایتهای آزار و اذیت جنسی در ارتش کانادا در سال 2016 به 212 مورد می رسد. این رقم در سال 2015 میلادی به 174 مورد رسیده است.

ارتش‌های کشورهای غربی به خاطر عملکرد ضعیف در خصوص مقابله با آزار و اذیت جنسی، با انتقادات گسترده بین المللی روبرو هستند.

گزارش وزارت دفاع آمریکا نیز در ماه می نشان داده است که هنوز موارد زیادی از آزار و اذیت جنسی در ارتش آمریکا گزارش نمی‌شود.

 

  • منبع : www.reuters.com

اخبار مرتبط