حقوق بین الملل حقوق بین الملل

1 مهر 1395
نشست اتحادیه بین‌المللی وکلا در آمریکا با حضور دکتر حسین‌آبادی

نشست اتحادیه بین‌المللی وکلا در آمریکا با حضور دکتر حسین‌آبادی

در حاشیه نشست اتحادیه بین‌المللی کانون‌های وکلا، برخی از وکلای ایران از سنای ایالات متحده و کمیته‌های مختلف آن دیدن کردند.

داتیکان: دادستان کل ایالات متحده آمریکا، آغازگر چهارمین روز از نشست اتحادیه بین‌المللی وکلا با حضور دکتر حسین آبادی رئیس کانون وکلای ایران بود.

به گزارش داتیکان به نقل از روابط عمومی کانون مرکز،واشنگتن_ خانم لورتا لینچ دادستان کل ایالات متحده آمریکا امروز  سخنران اصلی همایش سالانه IBA است و در تالار 2 سرسرای هم کف هتل ماریوت واردمن واشنگتن با وکلای کشورهای مختلف به گفت و گو می نشیند. همچنین نشست های تخصصی درباره امور حقوقی و چند برنامه با موضوع اداره موسسه  حقوقی برگزار خواهد شد.  پیش از این گروهی از وکلای ایرانی نیز با هماهنگی انجمن بین المللی وکلا از ساختمان کنگره محل برگزاری نشست‌های مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده و کمیته‌های آن دیدن کردند و با بخشی از فرایند قانونگذاری و تاریخ  حقوق آمریکا آشنا شدند. در بخشی از این دیدار، وکلای ایرانی به عنوان بیننده در نشست مجلس نمایندگان شرکت  و گفت و گو ها را پی گیری کردند. امروز نیز رییس و نائب رئيس كانون وكلاي مركز و گروه وکلای ایرانی در برنامه ها و دیدارهای همایش سالانه شرکت می‌کنند.                  

       در حاشیه این نشست دکتر امیر حسین آبادی رییس کانون وکلای دادگستری مرکز با رییس جامعه حقوقی بریتانیا و ولز دیدار و گفت و گو کرد. دراین دیدار که دکتر علیرضا آذربایجانی  رییس کانون را همراهی می کرد، دکتر حسین آبادی و رالرت برنز، درباره چگونگی همکاری کانون وکلای مرکز با جامعه حقوقی انگلستان و ولز، انجام اقداماتی برای معرفی توانایی ها و امکانات طرفین و فراهم ساختن زمینه همکاری وکلا و موسسات حقوقی ایران و بریتانیا در کشورهای یکدیگر مذاکره شد.

لازم به ذکر است که دیدارهای رییس  و نائب رئيس کانون مرکز با روسای کانون ها و مدیران IBA برابر زمانبندی امروز و روزهای آینده برگزار می شود. بر پایه این گزارش، خبرنامه روزنامه همایش همه روزه برای شرکت کنندگان فراهم است و نسخه الکترونیکی و PDF نیز همزمان در تارنمای انجمن بین المللی وکلا در دسترس است.

  • منبع : icbar.ir