حقوق بین الملل حقوق بین الملل

20 بهمن 1395
کمانداران ایرانی درمسابقات جهانی لاس و گاس امریکا

کمانداران ایرانی درمسابقات جهانی لاس و گاس امریکا

مسابقات جهانی تیراندازی با کمان قرار است از دو روز دیگر در لاس‌وگاس آغاز شود

داتیکان: در حالی که هنوز بحث فرمان مهاجرتی جنجالی دونالد ترامپ داغ است و چند روز پس از آنکه به ابتکار فدراسیون و رایزنی های وزارت خارجه، با وجود آنکه ابتدا خبر از منع حضور کشتی گیران امریکایی در مسابقات جهانی ایران منتشر شده بود در نهایت مجوز حضور آن ها از طرف ایران صادر شد، حالا خبر از واکنش متقابل امریکا به این مسئله و حضور ورزشکاران ایرانی در امریکا شده است.

به گزارش فارس، به دنبال بیانیه ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام شد 7 کشور مسلمان اجازه حضور در خاک این کشور را ندارند به همین دلیل نگرانی‌هایی از سوی مسئولان ورزشی این کشور در خصوص برگزاری مسابقات بین‌المللی و گرفتن میزبانی المپیک 2024 به وجود آمد.

به دنبال این اتفاقات رئیس کمیته المپیک آمریکا در گفت‌وگویی تاکید کرد ورزشکاران این کشورها مشکلی برای شرکت در مسابقات ندارند.

با توجه به اینکه مسابقات جهانی تیراندازی با کمان قرار است از دو روز دیگر در لاس‌وگاس آغاز شود، منابع خارجی اعلام کردند آمریکا اجازه حضور به ورزشکاران ایرانی را به این مسابقات داده است.

این خبر در حالی روز گذشته توسط رسانه‌های خارجی منتشر شده که محمدعلی شجاعی رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان اعلام کرده بود ایران در این مسابقات شرکت نخواهد کرد.

  • منبع : farsnews.com