حقوق بین الملل حقوق بین الملل

8 اسفند 1395
نمایندگان فرانسه خواستار به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین شدند

نمایندگان فرانسه خواستار به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین شدند

تعدادی از نمایندگان مجلس فرانسه خواستار به رسمیت شناخته شدن فلسطین از سوی رئیس جمهور این کشور شدند

داتیکان:حدود 140 نماینده پارلمان و سناتور فرانسوی از همه گروه های سیاسی روز شنبه از فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه خواستند کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

به گزارش داتیکان به نقل از سرویس بین المللی خبرگزاری صدا و سیما، نمایندگان فرانسوی در نامه ای به فرانسوا اولاند نوشتند: « فرانسه باید عزم خود را برای پایان دادن به بن بست در این مناقشه نشان دهد و به صورت رسمی و بر اساس حق انکار ناپدیر تعیین سرنوشت اعلام کند مردم فلسطین حق برخوردار شدن از کشور را دارند. این موضوع مانند امنیت اسرائیل در چارچوب رعایت حقوق بین الملل است ».

آنها خطاب به فرانسوا اولاند نوشتند: « آقای رئیس جمهور از اکنون با به رسمیت شناختن کشور فلسطین این فرصت تاریخی را از دست ندهید و شایستگی خود را در اعتمادی که به شما شده است اثبات کنید ».

اسامی نمایندگان  اغلب گروه های سیاسی از جناح چپ و راست در فهرست امضا کنندگان این نامه دیده می شود، مانند: ژیلبر روژه نماینده حزب سوسیالیست و رئیس گروه دوستی فرانسه - فلسطین، ماری ژرژ بوفه و پی‌یر لوران نمایندگان کمونیست، الن ارشیمبو و استر بِنباسا سناتورهای طرفدار محیط زیست و ماری نوئل لینمان، متیو انوتن و کاترین تاسکا نمایندگان سوسیالیست.

 

  • منبع : http://tnews.ir

اخبار مرتبط