حقوق بین الملل حقوق بین الملل

10 فروردین 1396
افزایش جرائم ناشی از تنفر علیه مسلمانان پس از حادثه تروریستی لندن

افزایش جرائم ناشی از تنفر علیه مسلمانان پس از حادثه تروریستی لندن

پلیس لندن خبر داد

 داتیکان: یک مقام ارشد پلیس متروپلیتن لندن روز چهارشنبه تائید کرد که جرائم ناشی از تنفر علیه مسلمانان پس از حادثه مرگبار تروریستی هفته گذشته در مجاور پارلمان انگلیس، افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، «کریگ مکی» معاون رئیس پلیس لندن طی سخنانی در انجمن پلیس لندن بیان داشت که حادثه چهارشنبه هفته گذشته در مجاور پارلمان ( وستمینستر) سبب افزایش جرائم مرتبط با تنفر در میان بخش هایی از جامعه شده است.

وی افزود: ما بلافاصله کار ردیابی جرائم اسلام هراسی را آغاز و تا به امروز ادامه داده ایم. داده های آماری موید افزایش نسبی آنچه ما حوادث اسلام هراسی می نامیم یک روز پس از وقوع حادثه هفته گذشته است.

این مقام امنیتی در عین حال مدعی شد که این میزان قابل قیاس با سطح جرائم ناشی از حمله تروریستی سال 2015 میلادی علیه نشریه فکاهی شارلی ابدو در پاریس نیست.

در همین حال «فیاض مقال» مدیر گروه غیردولتی 'تل ماما» ( Tell Mama ) که اسلام هراسی را در انگلیس رصد می کند، در گفت وگو با نشریه ایندیپندنت که روز چهارشنبه منتشر شد، بیان داشت که جرائم ناشی از تنفر علیه مسلمانان به طور کلی رو به افزایش است.

وی افزود: پلیس درک صحیحی از جریان راست و ابزارهایی که آنها در اختیار دارند ندارد. شرکت های ارائه دهنده خدمات فنی نیز توجهی به مطالب منتشر شده از سوی جریانات دست راستی ندارند، چون دولت تمرکزش را به مطالب اسلامی متوجه کرده است.

در جریان حادثه تروریستی روز چهارشنبه هفته گذشته فردی که از سوی پلیس لندن «خالد مسعود» معرفی شده، با خودرو وارد پیاده‌روی پل وستمینستر، در نزدیکی ساختمان پارلمان ( وستمینستر) در مرکز لندن شد که به دنبال آن سه عابر پیاده کشته و تعداد زیادی زخمی شدند.

مهاجم سپس با چاقو به یک افسر پلیس در برابر ساختمان پارلمان حمله کرد و جان او را گرفت و خود نیز به ضرب گلوله نیروهای امنیتی از پا درآمد

در جریان این واقعه در مجموع علاوه بر خالد مسعود، چهار نفر دیگر از جمله یک مامور پلیس کشته و دستکم 50 نفر زخمی شدند که وضعیت جسمانی برخی از افراد زخمی شده وخیم گزارش شده است.

گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله روز چهارشنبه گذشته در لندن را برعهده گرفته است.

  • منبع : ایرنا