حقوق بین الملل حقوق بین الملل

10 فروردین 1396
بیش از 100 خارجی در بازداشتگاه های مهاجران در مالزی جان خود را از دست دادند

بیش از 100 خارجی در بازداشتگاه های مهاجران در مالزی جان خود را از دست دادند

با توجه به اسناد و مدارک کمیسیون حقوق بشر ملی مالزی طی 2 سال گذشته، بیش از 100 خارجی در بازداشتگاه های اداره مهاجرت این کشور جان سپرده اند

داتیکان: بیش از 100 خارجی طی دو سال گذشته در بازداشتگاه های اداره مهاجرت مالزی به علت بیماری های مختلف و علل ناشناخته جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایرنا، شبکه خبر آسیا روز پنجشنبه اعلام کرد این 100 خارجی با توجه به اسناد و مدارک کمیسیون حقوق بشر ملی مالزی طی 2 سال گذشته در بازداشتگاه های اداره مهاجرت این کشور جنوب شرق آسیا جان سپرده اند.

براساس داده های اداره مهاجرت مالزی که کمیسیون حقوق بشر ملی این کشور (سوهاکام) منتشر کرد، 83 تن در سال 2015 و حداقل 35 خارجی تا اواخر دسامبر سال 2016 جان خود را در بازداشتگاه های اداره مهاجرت از دست داده اند.

شبکه خبر آسیا به نقل از رویترز اعلام کرد معلوم نیست میزان مرگ و میر افراد خارجی در بازداشتگاه های اداره مهاجرت مالزی بالاتر از کشورهای همسایه اش در جنوب شرق آسیا باشد.

مقامات دولتی در اندونزی و تایلند تعداد افراد خارجی را که در این بازداشتگاه ها جان خود را از دست داده اند، فاش نمی کنند.

وزارت کشور مالزی اعلام کرد اداره مهاجرت در تلاش به منظور بهبود شرایط مراکز نگهداری به رغم بودجه محدود است.

''نور جازلان محمد' معاون وزیر کشور مالزی گفت: در برخی بازداشتگاه ها ازدحام بیش از حد ظرفیت وجود دارد و شرایط ایده آل نیست. ما همواره در تلاش برای بهبود روش ها، شرایط بهداشتی و مدیریت این بازداشتگاه ها بوده ایم.

گفته می شود بیشتر مهاجرانی که در بازدشتگاه های مالزی جان خود را از دست می دهند روهینگیایی های مسلمان هستند.

در طول سال 2016 میلادی 14 هزار و 180 تن از اتباع میانمار در مالزی در بازداشت بودند و دستکم 14 تن از آنها فوت کردند، در حالی که از 34 هزار و 586 زندانی اندونزیایی تنها 5 تن کشته شدند.

  • منبع :

اخبار مرتبط