حقوق بین الملل حقوق بین الملل

30 فروردین 1396
رسیدگی به شکایت ایرانیان آمریکایی علیه فرمان مهاجرتی ترامپ آغاز شد

رسیدگی به شکایت ایرانیان آمریکایی علیه فرمان مهاجرتی ترامپ آغاز شد

در اعتراض به فرمان مهاجرتی ترامپ صورت پذیرفت

 داتیکان: دادگاه ناحیه دو واشنگتن روز سه شنبه رسیدگی به پرونده شکایات گروه زیادی از ایرانیان آمریکایی علیه حکم مهاجرتی ترامپ را به ریاست یکی از قضات فدرال این کشور آغاز کرد.

دادگاه ناحیه دوم واشنگتن آمریکا روز سه شنبه جلسه بررسی شکایت گروه زیادی از ایرانیان آمریکایی علیه حکم مهاجرتی ترامپ را به ریاست تانیا چوتکان قاضی فدرال آمریکایی آغاز کرد.
در حالی که بعد از دوبار صدور حکم ممنوعیت قضات فدارل ایالت های مریلند و هاوایی علیه دومین نسخه فرمان مهاجرتی ترامپ این فرمان به حالت تعلیق و در انتظار تصمیم یک دادگاه فرجام بسر می برد اما در این دادگاه قرار است برخی از ایرانیان آمریکایی که این دستور را فرمانی تبعیض آمیز و ضد مسلمانان می شمارند هر یک به طور جداگانه شکایت خود را مطرح کرده و خواستار صدور حکم توسط دستگاه قضایی آمریکا علیه این فرمان شدند.
سیروس مهری وکیل ایرانی الاصل آمریکا و کنشگر مدنی این کشور روز دوشنبه « روز گذشته » با اعلام این خبر گفت فرمان ترامپ عملا شمار زیادی از ایرانیان مقیم آمریکا را که خدمات موثر و سازنده ای را در این کشور ارائه داده اند به بزه‌های قربانی تبدیل کرده است و اضافه کرد که چنین حکمی نه تنها غیر انسانی و تبعیض گرانه محسوب می شود پایه های اعتماد بیش از 500 هزار ایرانی مقیم این کشور را نسبت به دولت آمریکا سست خواهد کرد.

  • منبع : ایرنا

اخبار مرتبط