حقوق بین الملل حقوق بین الملل

30 فروردین 1396
آمریکا در صدور روادید برای اروپائیان تجدید نظر می کند

آمریکا در صدور روادید برای اروپائیان تجدید نظر می کند

وزیر امنیت داخلی آمریکا در راستای بازگشت تروریست های داعش به اروپا، تمهید جدیدی اندیشید 

داتیکان: وزیر امنیت داخلی آمریکا گفت که این کشور با توجه به بازگشت تروریست های داعش به اروپا و تلاش آنان برای سفر به ایالات متحده، باید در برنامه معافیت مسافران اروپائی از دریافت روادید که امکان دسترسی آسان تر به داخل آمریکا را در اختیار آنان قرار می دهد، تجدید نظر کند.

به گزارش شبکه خبری بلومبرگ، جان کلی روز سه شنبه در واشنگتن گفت: با توجه به احتمال شکست نظامی داعش در عراق و سوریه که موجب تجزیه تهدید این گروه تروریستی خواهد شد، آمریکا در معرض خط بزرگتری قرار خواهد گرفت. زیرا تروریست های دارای تابعیت اروپایی به کشورهایشان بازمی گردند و برای اجرای حملات بیشتر توطئه می کنند. 
کلی در سخنرانی در گردهمایی که توسط دانشگاه جرج واشنگتن برگزار شده بود، افزود: همزمان با بازگشت شماری زیادی از تروریست ها به کشورهای اروپایی، متحدان اروپایی آمریکا نیز در این نگرانی با واشنگتن سهیم و شریک هستند. 
به گفته کلی، شهروندان بیشتر این کشورها، نیازی به درخواست روادید برای ورود به آمریکا ندارند. ما باید تجدیدنظر و بررسی دقیق این برنامه را بدون لغو کامل این برنامه و دست زدن به اقدام های غیر لازم آغاز کنیم. ما باید به دقت این برنامه را بررسی کنیم تا ببینیم به چه اقدام لازمی باید دست بزنیم. 
کشورهای اروپایی مشمول برنامه معافیت از دریافت روادید آمریکا شامل بلژیک، اسپانیا، فرانسه، انگلیس، ایتالیا و آلمان و کشورهای غیراروپایی معاف از روادید آمریکا، استرالیا، کره جنوبی، سنگاپور، شیلی و ژاپن هستند.
در صورتی که شهروندان کشورهای معاف از دریافت روادید آمریکا، دارای تابعیت دوگانه از عراق، ایران، سوریه و سودان باشند، مشمول این برنامه نمی شوند.

  • منبع : ایرنا

اخبار مرتبط