رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

15 مهر 1397
لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) تصویب شد

لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) تصویب شد

در نهایت لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم با 143 رای موافق 120 رای مخالف و 5 رای ممتنع از مجموع 270 نماینده حاضر به تصویب رسید

داتیکان: بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم( CFT )که پیش از این به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شده بود امروز مجددا در مجلس مورد بررسی نمایندگان قرار گرفت.

به گزارش داتیکان به نقل از خبرگزاری تابناک در بررسی کنوانسیون دو مخالف و دو موافق هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه صحبت کردند و بعد از آن ۱۵ دقیقه زمان ارائه گزارش کمیسیون امنیت ملی قرار گرفت و در نهایت هم محمد جواد ظریف  ۱۵ دقیقه از این لایحه دفاع کرد.

 موافقان و مخالفان این لایحه عبارتند بودند از محمد دهقان و سیدحسین نقوی حسینی نمایندگان طرقبه و ورامین به عنوان مخالف و بهروز نعمتی و محمد فیضی نمایندگان تهران و اردبیل نیز به عنوان موافقان هر کدام به مدت 15 دقیقه نطق خود را ایراد کردند.

در نهایت لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم با 143 رای موافق 120 رای مخالف و 5 رای ممتنع از مجموع 270 نماینده حاضر به تصویب رسید و مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت.

 

  • منبع : http://www.tabnak.ir