رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

7 مرداد 1398
ماشین زمان از شورای حل اختلاف به پلیس امنیت اخلاقی رسید

ماشین زمان از شورای حل اختلاف به پلیس امنیت اخلاقی رسید

در یک اتفاق عجیب، پلیس امنیت اخلاقی پیش از وقوع بی‌حجابی برای شخصی پیامک احضار به پلیس امنیت اخلاقی خیابان وزرا به دلیل بی‌حجابی در خودرو ارسال کرد.

داتیکان: صدرا محقق خبرنگار اجتماعی با انتشار این عکس نوشت:

«توی تاکسی همسفر ما بود به سمت میدان آرژانتین و دنبال آدرس پلیس وزرا می‌گشت. گفت ساعت ۱۱:۴۵ دقیقه برایم پیامک آمده ساعت ۲۰ ششم مرداد ۹۸ در خودرو کشف حجاب کرده‌ای. ۶ مرداد همین امروز است و این پیامک ۸ ساعت زودتر رسیده. گویا حضرات به تکنولوژی پیش‌بینی کشف حجاب در آینده مجهز شده‌اند»

داتیکان پیشتر هم گزارشی در مورد اختراع ماشین زمان در یکی از شعب شورای حل اختلاف تهران نوشته بود. این شعبه برای پنج مرداد وقت رسیدگی به طرفین و وکلایشان ابلاغ کرده اما روز ۲۶ تیر رای خود را صادر کرد. یعنی توانسته بود بر اساس جلسه رسیدگی که در آینده برگزار خواهد شد رای صادر کند.

برخی کاربران فضای مجازی این خبرها را دستمایه نگارش نوشته‌های طنزآمیز کرده‌اند اما شاید حقیقتی فراتر از درک ما در پس پرده این اخبار باشد. در برخی نظریات علم فیزیک مدرن در مورد ساختار مارپیچی زمان و امکان جابجایی گذشته و آینده پیش‌بینی شده‌است. شاید این نظریات از سطح تئوری خارج شده و جامه عمل پوشیده باشند.

اگر این خانم بخواهد احقاق حق کند می‌تواند به دادسرای نظامی مراجعه کرده و علیه ضابط گشت امنیت اخلاقی طرح شکایتی با عنوان افترا کند. در ماده ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی آمده‌است:

«هر کس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جرائد یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر به کسی امری را صریحاً نسبت دهد یا آن‌ها را منتشر نماید که مطابق قانون آن امر جرم محسوب می‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نماید جز در مواردی که موجب حد است به یک ماه تا یک سال حبس و تا (۷۴) ضربه شلاق یا یکی از آن‌ها حسب مورد محکوم خواهد شد.»

برای مشاهده گزارش مربوط به تخلف آشکار شورای حل اختلاف که در ابتدای این گزارش هم به آن اشاره شد، به لینک زیر مراجعه کنید:

اختراع ماشین زمان در یکی از شعب شورای حل اختلاف تهران

  • منبع : www.datikan.com

اخبار مرتبط