شرایط و قوانین

دسترسی و استفاده کاربر از وبسایت داتیکان، مشروط به رعایت قوانین فوق‌الذکر و ضوابط و شرایط ذیل «قرارداد» آتی است. شما با ورود به وبسایت داتیکان، بدون هیچ‌گونه محدودیت و شرطی، قرارداد را پذیرفته و در صورت عدم موافقت با آن، لازم است بلافاصله استفاده از این سایت را متوقف نمایید. ورود کاربران به وبسایت داتیکان به‌ منظور استفاده از خدمات حقوقی ارائه شده توسط وبسایت داتیکان به معنای آگاه بودن و در حکم امضاء و پذیرفتن قرارداد و همچنین سیاست‌های حفظ حریم شخصی وبسایت داتیکان است.

موجودیت ها و تعاریف

تعاریف برخی از اصطلاحات به‌کاربرده شده در این توافقنامه از این ‌قرار است:

عبارات و اصطلاحات
 • سایت داتیکان
 • سامانه یا پلتفرم
 • کاربر عادی یا کاربر گیرنده خدمات
 • کاربر متخصص
  • وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلا
  • وکیل پایه یک دادگستری مرکز وکلا
  • وکیل پایه دو دادگستری مرکز وکلا
  • کارآموز وکالت کانون وکلا
  • کارشناس حقوقی
 • حساب کاربری یا داشبورد
 • دسترسی
 • ساعت کاری و روز کاری
 • مشاوره حقوقی
 • حق الزحمه مشاوره تلفنی
 • حق الزحمه مشاوره حضوری
 • حق الزحمه ارزیابی حقوقی هوشمند
 • حق الوکاله
 • شرایط، الزامات و تعهدات یا توافقنامه
 • قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران
 • عامل پرداخت
 • روش‌های پرداخت
 • استفاده شخصی
 • پشتیبانی
 • تفسیر
 • قوانین حاکم
 • محتوا
 • محتوای حقوقی
 • خدمات داتیکان
  • دمات مشاوره ای آنلاین
  • خدمات مشاوره حقوقی تلفنی
  • خدمات مشاوره حضوری
  • خدمات مشاوره حقوقی برخط
  • خدمات ارزیابی تخصصی هوشمند
  • خدمات وکالت در پرونده
  • خدمات اوراق قضایی
  • خخدمات قراردادها

سایت داتیکان

وبسایت داتیکان یک موسسه حقوقی نیست، بلکه یک گروه حقوقی است که در حوزه‌های مختلفی نظیر، مشاوره حقوقی، قبول دعاوی، ثبت شرکت، مهاجرت و آموزش حقوقی فعالیت می‌کند. همچنین، ما بستری را فراهم کردیم که امکان ارتباط بین متقاضیان مشاوره حقوقی و وکلا و کارشناسان حقوقی به بهترین و آسان‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود. در این سند از وبسایت حقوقی داتیکان با عنوان داتیکان یاد خواد شد.

داتیکان صرفا یک پلتفرم مدیریت خدمات است و هیچ تعهدی نسبت به طرفین ندارد.

سامانه یا پلتفرم

به نرم افزار یا سخت افزاری که جهت تامین و براورده سازی نیاز کاربر در یک موضوع خاص طراحی و پیاده سازی شده باشد سامانه می‌گویند. در دنیای IT پلتفرم به معنای یک فضا که اجازه اجرای دیگر اجزا در یک چهارچوب مشخص را می دهد.

کاربر عادی

هر شخصی حقیقی که از طریق یک نام کاربری (شماره تلفن همراه) و رمز عبور به سایت داتیکان دسترسی پیدا می‌کنید و از خدمات موجود بهره می برد.

کاربر متخصص

کاربر متخصص فرد دارای تحصیلات حقوقی با کلیه گرایش های این رشته تحصیلی شامل وکیل پایه یک دادگستری، وکیل پایه یک قوه قضاییه، وکیل پایه دو قوه قضاییه، کارآموز کانون وکلای دادگستری، کارآموز قوه قضاییه، کارشناس رسمی دادگستری، اساتید حقوق دانشگاهها سردفتران و دفتریاران، مشاوران حقوقی سازمانی، کاربر متخصص اطلاق می گردد.

کاربر وکیل

وکلای رسمی دادگستری اعم از وکلای عضو کانون های وکلای دادگستری و وکلا و مشاوران حقوقی مرکز وکلای قوه قضائیه موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه که پس از احراز هویت و تایید تخصص، به منظور دریافت درخواست های حقوقی و ارایه خدمات حقوقی در سایت داتیکان ثبت نام و خدمات قابل رائه توسط خود را احراز کرده اند.

کاربر کارشناس حقوقی

افرادی که دارای تحصیلات حقوقی و دارای اطلاعات حقوقی به صورت آکادمیک و تجربی هستند و توانایی ارائه راهکار و بررسی و حل و فصل امور حقوقی و کیفری را خواهند داشت. تخصص و تبحر و تسلط کامل بر دعاوی را دارا هستند اما دارای پروانه وکالت نمی باشند. پس بنابراین کارشناسان حقوقی قابلیت انجام روند قضایی در مجامع قضایی را ندارند.

کاربر کارآموز وکالت

افراد مشغول به گذراندن دوران کارآموزی در کانون وکلای دادگستری و قوه قضاییه

شما،

به معنی هر کاربر وب‌سایت (شامل کسانی که وارد وب‌سایت داتیکان می‌شوند یا وارد حساب کاربری می‌شوند و یکی از خدمات حقوقی را استفاده یا خریداری می‌کنند).

حساب، حساب کاربری، پنل کاربری یا داشبورد

پنل کاربری شما، درگاه شخصی شما است که از طریق یک نام کاربری (شماره تلفن همراه) و رمز عبور به آن دسترسی پیدا می‌کنید، و از طریق آن به خدمات حقوقی مورد درخواست (برای کاربر عادی) یا ارائه خدمات حقوقی (برای کاربر متخصص) دسترسی خواهید داشت.

دسترسی

به معنای اتصال و ورود به حساب کاربری و بهره مندی از خدمات حقوقی برای کاربران عادی و ارائه خدمات حقوقی برای کاربران متخصص می باشد.

ساعت کاری و روزکاری

بخش پشتیبانی وبسایت داتیکان به صورت شبانه روزی در دسترس کاربران قراردارد و ثبت انواع درخواست‌های کاربران در هر ساعت از شبانه روز امکان پذیر است و مدت پاسخگویی به تیکت های پشتیبانی بنابر درج اولویت از سمت کاربران از بلافاصله تا 24 ساعت می باشد.

ساعت کاری بخش مرکز تماس پشتیبانی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 19:30 و در روزهای پنجشنبه و جمعه به صورت آفلیان در خدمت کاربران محترم هستیم.

قابل توجه می‌باشد که مدت زمان ارائه هر درخواست حقوقی ثبت شده بنابر نوع خدمت تعیین شده است که کاربر متخصص موظف به ارائه خدمت در زمان مقرر به کاربر عادی می باشد.

مدت زمان انجام خدمات از زمان ثبت درخواست یا رزرو خدمت، در ادامه در بخش مربوط به هر خدمت شرح داده شده است.

مشاوره حقوقی

ارتباط بین کاربر متخصص و کاربر عادی حول موضوع انتخاب شده در مشاوره و طرح موضوع و دریافت نظریه وکیل، ارائه راهکار قانونی و رفع ابهامات کاربر عادی در موضوع مورد مشاوره حقوقی است.

این مشاوره حقوقی می تواند به صورت تلفنی و حضوری و یا ثبت پرسش حقوقی به صورت آنلاین با کاربر متخصص انجام پذیرد.

حق الزحمه مشاوره تلفنی

وجه قابل پرداخت توسط کاربر برای انجام مشاوره حقوقی تلفنی بین کاربر عادی و کاربر متخصص است.

حق الزحمه مشاوره حضوری

وجه قابل پرداخت توسط کاربر برای انجام مشاوره حقوقی حضوری بین کاربر عادی و کاربر متخصص است.

حق الزحمه تنظیم اوراق قضایی

وجه قابل پرداخت توسط کاربر برای نگارش و تنظیم انواع اوراق قضایی شامل انواع لایحه، شکواییه، دادخواست، اظهارنامه، اقرارنامه، توافقنامه، قراردادها و ... وبه طور کلی انواع متون حقوقی مورد استفاده در محاکم قضایی

حق الوکاله

هزینه های مربوط به وکالت شامل حق الوکاله توافقی یا تعرفه ای و هزینه سفر و سایر هزینه هایی می شود که وکیل در جهت انجام وظایف وکالتی خود متحمل می شود.

شرایط، الزامات و تعهدات یا توافقنامه

به معنی قرارداد قانونی که شما با ما می‌بندید و شامل این شرایط و تعهدات، سیاست حریم خصوصی، و دیگر سیاست‌ها، دستورالعمل‌ها و مقرراتی می‌شود که در وبسایت داتیکان وجود داشته و یا متعاقبا اصلاح و یا ابلاغ و اعلام می گردد.

توجه داشته باشید شرایط، الزامات و تعهدات عضویت در سایت داتیکان در بازه های زمانی امکان تغییر دارد و شرح آن همیشه در دسترس کاربران قرار خواهد بود.

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران

قانون اساسی، قوانین عادی، قانون تجارت الکترونیک، مصوبات هیات وزیران، مصوبات شورای عالی مجازی، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی موضوعه.

عامل پرداخت

موسسه مالی، بانک یا درگاه پرداختی که از آن برای پرداخت بهای ارائه خدمات درخواست شده استفاده می‌شود.

روش های پرداخت

روش های پرداخت پرداخت شامل کارت به کارت و پرداخت از طریق درگاه بانکی می باشد.

استفاده شخصی

خودآموزی و مقاصد شخصی به‌جز هرگونه دسترسی گروهی.

پشتیبانی

کلیه پشتیبانی‌ها اعم از پشتیبانی: مالی - سفارشات - فنی و دیگر موارد صرفا از طریق قسمت پشتیبانی سایت داتیکان انجام خواهد شد. در ساعات کاری و ایام غیر تعطیل و در کل زمان در سال امکان پاسخگویی تلفنی با اولویت کمتر انجام خواهد شد. ملاک گفتگو و پشتیبانی سیستم پشتیبانی داتیکان می‌باشد.

تفسیر

هرگونه ابهام در تعبیر و تفسیر در شرایط و تعهدات اعلامی جهت استفاده و فعالیت در سایت داتیکان، توسط موسسین و مدیران این وبسایت بیان و مشخص می شود، کلماتی مثل «شامل»، «ازجمله»، «همچون»، «مثل» و «از قبیل» به‌هیچ‌وجه محدودکننده نیستند و وقتی جایی از صلاحدید خودمان صحبت می‌کنیم، منظور صرفاً صلاحدید مدیران و متصدیان ذیصلاح در وبسایت داتیکان است (مگر آنکه در توافقنامه به گونه دیگری بیان ‌شده باشد).

قوانین حاکم

داتیکان وبسایت یا پلتفرم خود را از داخل ایران اداره می‌کند. درنتیجه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در مورد آن نافذ هستند و داتیکان از قوانین و مقررات ایران پیروی می‌کند و تحت نظام قضایی و حقوقی ایران عمل خواهد کرد. هرگونه قانونی که به شکل اجتناب‌ناپذیر در مورد و موضوع مرتبطی وارد و وضع باشد، در آن زمینه قانون در مورد داتیکان نافذ خواهد بود.

محتوا

کلیه مطالب اعم از تصویری، نوشتاری و صوتی موجود در وب‌سایت است که شامل و نه محدود به اطلاعات، داده‌ها، گرافیک، نرم‌افزار، آیکون دکمه، علائم تجاری، سرویس‌های الکترونیکی، تصاویر، فایل‌های صوتی و تصویری است درصورتی‌که محتوا توسط داتیکان بارگذاری شود، محتوای داتیکان و اگر توسط کاربر بارگذاری شود، محتوای کاربران نامیده می‌شود. کلیه محتواهایی که از طرف کاربران بارگذاری شود چه متخصص و چه مشتری

محتوای حقوقی

کلیه اسناد حقوقی و قراردادهای موجود در وبسایت است، مالکیت محتوای حقوقی متعلق به داتیکان است و در صورت خرید محتوا توسط کاربران صرفاً مجوز استفاده از محتوای حقوقی داده می‌شود نه مالکیت محتوای حقوقی

خدمات داتیکان

داتیکان یک پلتفرم حقوقی بر خط (Online) است

خدمات آن شامل و نه محدود به مشاوره حقوقی آنلاین - مشاوره حقوقی تلفنی - مشاوره حقوقی حضوری - بانک لوایح و اسناد حقوقی و قضائی و قراردادها - ارائه خدمات داوری - کنترل کیفیت و فرایند پرونده‌های حقوقی - مرکز تماس و پشتیبانی حقوقی مردم برطرف متخصصین (وکلا و کارشناسان حقوقی) - درخواست ثبت شرکت، اختراع، برند در داخل و خارج - درخواست ارزیابی حقوقی هوشمند توسط وکیل و کارشناس حقوقی برای کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی و پشتیبانی تمامی خدمات اعلامی در بالا می باشد.

خدمات مشاوره حقوقی آنلاین

امکان طرح پرسش حقوقی توسط کاربرعادی از طریق داتیکان به صورت مکتوب و دریافت پاسخ قانونی توسط متخصصین

خدمات مشاوره حقوقی تلفنی

شامل رزرو و پرداخت هزینه و تعیین وقت مشاوره حقوقی تلفنی برای کاربرعادی و ارائه مشاوره حقوقی تلفنی توسط کاربران متخصص

خدمات مشاوره حضوری

شامل رزرو و پرداخت هزینه و تعیین وقت مشاوره حقوقی حضوری برای کاربرعادی و ارائه مشاوره حقوقی حضوری توسط کاربران متخصص به کاربر عادی مراجعه کننده به محل مشاوره

خدمات مشاوره حقوقی آنلاین (چت)

مشاوره حقوقی به صورت چت آنلاین در محیط پیام رسان داتیکان با کاربران متخصص با پرداخت هزینه

خدمات ارزیابی تخصصی هوشمند

شامل ثبت پرونده قضایی، شرح حال پرونده، مدارک پرونده و موضوع مورد تقاضا، توسط کاربر عادی در پلتفرم داتیکان و متعاقبا بررسی تخصصی و اعلام راهکار توسط کاربران متخصص جهت انجام پروسه قضایی، میزان و درصد پیش بینی موفقیت، مدت زمان انجام و مبلغ حق الوکاله می شود.

خدمات وکالت در پرونده

اعلام وکالت رسمی دادگستری توسط وکلا در خصوص پیگیری حقوق موکل در پرونده های قضایی و شبه قضایی طبق شرایط و تعهدات مندرج در وکالتنامه و قرارداد جداگانه وکالت با وکیل

توجه: خدمت اخذ وکالت وکلا از طریق پلتفرم داتیکان ارائه نمی شود و در صورت دریافت این خدمت از متخصصین حاضر در سایت هیچ تعهدی از این بابت برعهده وبسایت داتیکان نمی باشد

خدمات محاسبات حقوقی

امکان استفاده ار سرویس محاسبات حقوقی پلتفرم داتیکان برای کاربران جهت محاسبه مهریه به نرخ روز، خسارت تاخیر تادیه دین، سهم الارث، دیه قتل، دیه سقط جنین، دیه بر اساس دادنامه

خدمات اوراق قضایی

تنظیم اوراق قضایی مانند انواع لوایح، دادخواست، شکواییه، اظهارنامه و استشهادیه بنابر درخواست و نیازمندی کاربر عادی توسط کاربر متخصص

خدمات قراردادها

ارائه و تنظیم و نگارش انواع قراداد بر اساس تخصص کاربر متخصص بنا به سفارش کاربر عادی

مسئولیت ها و تعهدات عمومی کاربران-حساب کاربری

 • کاربران اعم از کاربر عادی و کاربر متخصص با ثبت نام در پلتفرم یا وبسایت داتیکان و همچنین با هر بار استفاده از پلتفرم می‌پذیرد که شرایط، الزامات و تعهدات استفاده از سایت داتیکان و همچنین قوانین حفظ حریم شخصی سامانه داتیکان را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن و بدون هیچگونه محدودیت و شرطى، مفاد این اسناد را پذیرفته و در صورت عدم موافقت با آن، لازم است بلافاصله استفاده از وبسایت داتیکان را متوقف نماید. هرگونه استفاده از سایت داتیکان به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. سامانه داتیکان هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود.
 • قوانین و مقررات ذکر شده ممکن است در طول زمان تغییر کند، بنابراین کاربران ملزم به بررسی قوانین پلتفرم در هر بار استفاده از آن می باشند و استفاده کاربران از وبسایت یا اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است. بنابراین سامانه داتیکان بنابر صلاحدید می تواند شرایط توافقنامه را تغییر دهد، اما تمام تلاش بر این خواهد بود که اطلاعات مربوط به تغییرات در وبسایت منتشر شود یا اطلاع رسانی شود. اگر بعد از تغییر شرایط توافقنامه همچنان به استفاده از وبسایت ادامه دهید، به معنی آن است که شرایط جدید یا اصلاح‌شده را پذیرفته‌اید.
 • کاربر متعهد می‌گردد که صرفاً با شماره تلفن همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در داتیکان اقدام نماید. در غیر این صورت در برابر صاحب امتیاز خط تلفن همراه، تماماً مسئول بوده و داتیکان به محض آگاهی از این موضوع می تواند نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام نماید.
 • بنا به مورد و حسب صلاحدید سامانه داتیکان، امکان دارد در ارائه برخی خدمات از کاربرعادی و کاربر متخصص درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات گردد؛ در این صورت کاربر، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام شده از سوی داتیکان خواهد بود. در غیر این صورت پلتفرم داتیکان می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند
 • کاربران می بایست آدرس پست الکترونیک خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به‌طور صحیح اعلام نموده و مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است.
 • کاربران بالاخص کاربران متخصص، در صورتی که برای ثبت نام در حساب کاربری و تکمیل اطلاعات، عمدا و یا سهوا از درج، تقلید یا جعل هویت دیگران استفاده کنند، در هنگام استعلام و تایید صلاحیت و دسترسی کاربران متخصص، حساب کاربریشان رد خواهد گردید. همچنین امکان محرومیت همیشگی برای کاربر اعلام وجود خواهد داشت.
 • کاربران مجاز نیستند که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار شخص دیگری قرار بدهند، و یا به کسی اجازه بدهند به‌حساب و خدمات ارائه‌شده دسترسی پیدا کند.
 • کاربران اعم‌از متخصص و مشتری متعهد به نگهداری شناسه و رمز عبور خود می‌باشد. موکدا توصیه می‌شود نسبت به تغییر رمز عبور به صورت دوره‌ای اقدام شود. مسئولیت آثار قانونی استفاده از حساب کاربری متوجه صاحب آن می‌باشد.
 • هر زمان که کاربران از استفاده غیرمجاز از نام کاربری، رمز، حساب، یا خدمات ارائه‌شده، مطلع گشتند، باید در سریع‌ترین زمان ممکن به پشتیبانی داتیکان اطلاع دهند.
 • پس از ایجاد حساب کاربری، امکان حذف حساب کاربری امکان پذیر نیست و صرفا امکان انسداد و غیرفعال نمودن حساب کاربری وجود دارد. دقت داشته باشید اطلاعات حساب کاربری کاربران کاملا محرمانه تلقی شده و این اطلاعات بر اساس سطوح دسترسی و پروتکل های خاصی برای تیم پشتیبانی داتیکان در دسترس خواهد بود.
 • کاربران مسئولیت صحت و اصالت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می‌کنند، را تماماً بر عهده دارند.
 • در هر زمان بنا به صلاحدید، وبسایت داتیکان می تواند بدون هماهنگی قبلی دسترسی کاربران را ببندد.
 • کاربران مسئول هستند که نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگهدارند، و برای این کار تلاش لازم و معقول را انجام دهند.
 • کاربران خود مسئول تمام استفاده‌هایی هستند که از وبسایت و خدمات ارائه‌شده در ارتباط با حساب کاربریشان و نام کاربری و رمز ورودشان انجام می‌گیرد.
 • کاربران می‌پذیرند که داتیکان برای اطلاع رسانی های سامانه از بخش اعلانات استفاده نماید. و از ارسال ایمیل، پیامک و یا اعلان در حساب کاربری به عنوان راه ارتباطی داتیکان با وی استفاده کند.
 • کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شود و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.
 • هر شخص با توجه به مدارک هویتی، تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر عادی و در صورت واجد شرایط بودن تنها یک حساب کاربری به عنوان کاربر متخصص در پلتفرم داتیکان ایجاد نماید. در صورتی که داتیکان اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن تما یا هر یک از حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.
 • کاربران اعم از عادی و متخصص متعهد به رعایت همه قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت مقررات دنیای مجازی و قوانین و مقررات جرایم رایانه ای و قوانین الکترونیکی در هنگام استفاده از داتیکان هستند.
 • کاربران جهت استفاده از خدمات حقوقی و بالاخص بخش پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین و مشاوره حقوقی تلفنی، صرفا امکان ثبت درخواست برای صاحب حساب کاربری را دارند.
 • سقف استفاده از خدمات پرسش و پاسخ حقوقی انلاین رایگان برای کاربران، تعداد 20 پرسش در مدت 3 ماه می باشد و استفاده بیشتر از مقدار درج شده، دارای محدودیت در پنل کاربری می باشد.
 • class="h2-roul">مسئولیت ها، تعهدات و اختیارات کاربران - استفاده از پلتفرم داتیکان

 • با توجه به این قرارداد میان داتیکان و کاربر، داتیکان حق استفاده غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌انتقال از وبسایت داتیکان را به کاربر اعطاء می‌کند. کلیه حقوق، مالکیت و منافع پلتفرم داتیکان به‌استثنای اطلاعات شخصی کاربر، در مالکیت انحصاری وبسایت داتیکان و اشخاصی است که وبسایت داتیکان به آن‌ها مجوز بهره‌برداری از پلتفرم را اعطاء کرده است.
 • کاربران می‌پذیرند که داتیکان یک بازارگاه (Legal MarketPlace) اینترنتی دو طرفه برای ایجاد ارتباط بین وکلا و حقوق‌دانان متخصص و مراجعانی است که نیاز به دریافت خدمات حقوقی دارند.
 • کاربران می پدیرند داتیکان صرفا یک پلتفرم مدیریت خدمات است و هیچ تعهدی نسبت به طرفین ندارد.
 • کاربر عادی متعهد می‌شود پس از دریافت خدمات حقوقی، فقط در شرایط ضروری و با اطلاع داتیکان از اطلاعاتی مانند شماره تلفن کاربر متخصص که توسط سامانه ارائه شده است استفاده نماید، در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربر قرار گرفته و در صورت نقض تعهدات مذکور، پلتفرم داتیکان مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.
 • کاربران اعم از کاربر عادی و بالاخص کاربر متخصص حق ارائه و دریافت خدمات حقوقی بدون هماهنگی و بدون ثبت در پلتفرم داتیکان را ندارند، به این معنا که کاربر عادی خود تمام مسئولیت دریافت هر گونه خدماتی حقوقی بالاخص اعطای وکالت و تنظیم قرارداد وکالت با وکلا خارج از پلتفرم داتیکان را خواهد داشت و در صورتی که سامانه داتیکان مطلع گردد، می تواند حساب کاربری هریک از کاربران متخصص و عادی را بدون اطلاع قبلی غیرفعال نماید.
 • کاربران متعهد می شوند در صورت هر نوع نارضایتی در خدمات ارائه شده در پلتفرم داتیکان، موضوع را از طریق مرکز پشتیبانی داتیکان پیگیری کرده و نمی تواند شخصا هیچگونه اقدامی انجام دهد.
 • کاربران می پذیرند در صورتی که به وبسایت ثالث متصل شوند، فعالیت آنها ممکن است علاوه بر ضوابط داتیکان مشمول شرایط و قوانین وبسایت ثالث نیز گردد.
 • کاربر عادی می‌پذیرد تنها زمانی نسبت به ثبت درخواست اقدام نماید که قصد واقعی استفاده از خدمات حقوقی را داشته باشد.
 • کاربران متعهد می گردند در هنگام درج دیدگاه رعایت موازین شرعی و قانونی و ادب و احترام را قائل باشند.
 • کاربر عادی می پذیرد هرگونه اطلاعات دارای جنبه سری، حیاتی یا شخصی که ممکن است مورد سوءاستفاده‌ سایرین قرار بگیرد را از اطلاعات ارسالی در درخواست های خود برای سامانه حذف کرده و سپس آن‌ها را ارسال کند. در صورت عدم رعایت این بند، مسئولیت سوءاستفاده از این اطلاعات توسط سایر کاربران بر عهده‌ی کاربر عادی خواهد بود.
 • کاربر عادی متعهد می گردد در شرح درخواست حقوقی خود، از بکار بردن اسامی افراد، شماره تماس، ایمیل، نام ارگان ها و شرکت ها، افراد سر شناس و این چنین جدا خودداری کند. بدین منظور کاربر عادی متعهد رعایت ادب و احترام و موازین قانونی را در شرح درخواست های خدمات حقوقی می باشد. و کاربران تماما خود مسئول محتوای درخواست مطروحه در سایت می باشد.
 • کاربران اعم از کاربر متخصص و کاربر عادی امکان درج پرسش حقوقی یا راهکار حقوقی در بخش دیدگاه ها را نخواهند داشت، زیرا صرفا بخش دیدگاه به منظور ارسال نظرات می باشد و به پرسش های مطرح شده در قسمت دیدگاه پاسخ داده نخواهد شد و همچنین پاسخ های ثبت شده در قسمت دیدگاه مورد تایید و انتشار قرار نخواهند گرفت. بنابراین کاربران موظف هستند دقت لازم را در این خصوص به عمل آورند.
 • کاربران عادی و متخصص متعهد می‌گردند، از درج شماره تماس و ایمیل و کلیه راه های ارتباطی در متن درخواست و یا ارائه راهکار خود اجتناب کنند.
 • کاربران اعم از کاربر متخصص و کاربر عادی می پذیرند که باید به نحو دقیق، مطالب آموزشی و فایل های راهنمای مربوط به دریافت یا ارایه ی هر خدمت حقوقی را مطالعه نموده و بر اساس آن ها اقدام نماید.
 • داتیکان با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربر عادی در پایان دریافت خدمت، تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب ارائه دهد.
 • چنانچه هر یک از کاربران در زمان استفاده از خدمات وبسایت داتیکان با مشکلی مواجه شوند، برابر شرایط فوق می‌توانند موضوع را از طریق بخش پشتیبانی پلتفرم داتیکان مطرح و بخش های مربوطه پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.
 • کاربران اعم از عادی و متخصص می پذیرند در صورتی که در خصوص پایان اقدامات هر خدمت ارائه شده توسط کاربر متخصص در بستر پلتفرم، بین ایشان اختلافی حادث گردد، تصمیم داتیکان و تیم داوری حاضر در داتیکان فصل الخطاب خواهد بود و این تصمیم قطعی و لازم الاجرا است و هیچ اعتراضی از سوی طرفین مسموع نخواهد بود. و امکان هر گونه طرح دعوی در مجامع قانونی در این زمینه را از طرفین ساقط می کند.
 • مسئولیت های ذکر شده سامانه داتیکان در این سند فقط در فرضی است که کاربر عادی از طریق وبسایت یا اپلیکیشن داتیکان درخواست خدمت حقوقی ارسال کرده و کاربر متخصص نیز این درخواست را پذیرفته است. لذا اگر کاربران خارج از سامانه داتیکان با یکدیگر بر انجام خدمت توافق نمایند هیچ گونه مسئولیتی متوجه پلتفرم داتیکان نخواهد بود. بنابراین هرگونه اختلاف در دریافت خدمات حقوقی از متخصصین، غیر از بستر وبسایت داتیکان شامل هیچ گونه تعهد و پشتیبانی از سمت داتیکان نمی باشد.
 • پلتفرم داتیکان در هر زمانی که به نتیجه برسد که کاربر از این قوانین و شرایط و یا هر تعهدی، تخطی کرده‌ است، ممکن است دسترسی کاربر را به حساب کاربری را مسدود نموده و یا به صلاحدید خود محدود، معلق یا ملغی کند. البته داتیکان در به‌کارگیری این ضمانت اجرا و اتخاذ چنین تصمیمی، معقول و متعارف برخورد خواهد کرد.
 • کاربر عادی می پذیرد امکان حذف پرسش پاسخ داده شده توسط متخصصین از داتیکان وجود ندارد، شایان ذکر است در صورت انتخاب گزینه مایل نیستم پرسش حقوقی با نام خودم نمایش داده شود، نمایش پرسش با نام ناشناس خواهد بود.
 • کاربر عادی می پذیرد در صورت ثبت دیدگاه در مورد کاربر متخصص در خصوص خدمات حقوقی اخذ شده، سامانه می تواند متن نظر مذکور را به همراه نام ایشان به نمایش عموم بگذارد یا با درج گزینه مایل به نمایش با نام خود نیستم، همچنین کاربر متخصص مربوطه نیز حق دارد پاسخ نظردهی را مستدل بیان نماید. لذا توصیه اکید می‌شود کاربر عادی متنی که تمایلی به انتشار عمومی آن ندارد و یا مواردی که ناقض قوانین هستند اظهار ننماید.
 • کاربر عادی یا مشتری می پذیرد پس از استفاده از خدمات سایت داتیکان، در صورت درخواست حذف پروفایل سوابق کاری و پرسش های مطرح شده حذف نخواهد شد.
 • کاربر عادی می پذیرد برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی صرفا در زمان مقرر و اعلام گردیده از سوی متخصص، با شماره تماس در اختیار گذاشته شده، با متخصص مربوطه ارتباط برقرار نموده و مشاوره خود را دریافت نماید.
 • کاربران می‌پذیرند هزینه خدمات حقوقی ارائه و اعلام شده از سوی متخصصین حاضر در داتیکان، ممکن است بسته به سابقه و‌ تخصص متخصص و ویژگی‌های خدمات حقوقی ارائه شده از جمله نوع خدمات حقوقی ، زمان خدمات حقوقی ، مدت زمان تخمینی جهت انجام خدمات حقوقی ، مکان خدمات حقوقی و تغییرات اعلام شده در حین خدمات حقوقی یا عوامل دیگر متغیر باشد. در هر صورت رقم اعلام شده از سوی متخصص بر اساس استانداردهای موجود و صلاحدید متخصص تعیین گردیده است و داتیکان در تعیین حق الزحمه دخالتی نداشته و در صورت پذیرش از سوی کاربران، ایشان حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی دراین خصوص نخواهند داشت.
 • مسئولیت ها، تعهدات و اختیارات کاربر متخصص

 • کاربر متخصص متعهد می گردد اطلاعات هویتی و تخصصی خود از جمله پروانه وکالت خود را به طور صحیح و حقیقی داخل حساب کاربری خود در سامانه داتیکان ثبت نماید تا در استعلامات انجام شده در تایید دسترسی کاربر متخصص مغایرتی وجود نداشته باشد.
 • کاربران متخصص جهت ثبت نام حساب کاربری می بایست از شماره تماس درج شده در کانون های وکلای دادگستری ایران و یا مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استفاده نمایند.
 • کاربر متخصص متعهد می گردد در راستای ارائه‌ی خدمات خود در وبسایت داتیکان، از هرگونه رفتار و نیز تبلیغ مخالف با شأن وکلا و تخلفاتی که مغایر با قوانین و مقررات جاری کشور بوده و یا به‌موجب آیین‌نامه‌ها و نظام‌نامه‌ها در زمره‌ی تخلفات وکلا محسوب می‌شود اجتناب نماید.
 • کاربر متخصص می پذیرد، صحت و مسئولیت و کلیه آثار و نتایج مطالب مندرج در تیتر و بیوگرافی و سوابق کاری با شخص متخصص صاحب پروفایل می باشد.
 • کاربر متخصص متعهد می گردد صرفا از طریق بستر پلتفرم داتیکان با کاربر عادی ارتباط برقرار کرده به این معنا که در مقابل درخواست کاربر عادی اقدام به راهنمایی و ارائه راهکار حقوقی و قانونی نموده و متناسب با موضوع مطروحه از سمت کاربر عادی، متخصص خدمت پیشنهادی خود را برای کاربر عادی ثبت و اعلام و کاربر عادی در صورت تمایل و رضایت، از طریق بستر پلتفرم بپذیرد و تنها در این صورت ارائه خدمات حقوقی اعم از مشاوره تلفنی و حضوری و مشاوره برخط (چت)، تنظیم اوراق قضایی و اخذ وکالت نماید. شایان ذکر است در صورت عدم تعهد متخصص به این بند، و ارائه هر گونه راههای برقراری ارتباط بدون اطلاع و هماهنگی سامانه داتیکان، متخصص از قوانین و شرایط استفاده از پلتفرم تخطی نموده و ضمن اجازه تصمیم گیری وبسایت داتیکان بابت ادامه فعالیت و دسترسی به حساب کاربری متخصص، هر گونه تعهد و مسئولیت خارج از چارچوب ذکر شده صرفا به عهده متخصص و کابر عادی می باشد.
 • کاربر متخصص متعهد می گردد تمام تلاش خود را برای ارائه راهکار قانونی مناسب با موضوع مورد مشاوره حقوقی انجام دهد.
 • متخصص متعهد می گردد در ارائه راهکار قضایی برای پرونده ای ارجاع شده جهت ارزیابی و مطالعه پرونده تمام تلاش خود را از جهت ارائه راهکار قانونی و پیشنهادات معقول مالی انجام دهند.
 • متخصص متعهد می گردد کلیه تعاملات مالی ارائه خدمات حقوقی اعم از دریافت یا پرداخت هرگونه وجه را از طریق بستر داتیکان و با هماهنگی پشتیبانی انجام دهد.
 • کاربر متخصص متعهد می شود از ارائه هرگونه اطلاعات شماره حساب شخصی خود به کاربران و کسانی که با کاربر متخصص ارتباط برقرار می کنند، خودداری کنند. و در صورت اطلاع تخطی از این تعهد، حساب کاربری متخصص مسدود خواهد گردید.
 • هزینه استفاده از پلتفرم داتیکان در تمامی خدمات قابل ارائه که به واسطه استفاده پلتفرم داتیکان توسط وکیل و یا متخصص حقوقی صورت می پذیرد 35 درصد است. (در ادامه به بند 29 نیز توجه گردد) کارمزد مطروحه در هر یک از خدمات ارائه شده به کاربران می باشد و در صورت تکرار و تعدد خدمات به یک کاربر، به قوت خود باقیست
 • کارمزد خدمات سایت شامل: پشتیبانی تمام وقت مرکز تماس، خدمات میزبانی، نگهداری و تامین امنیت اطلاعات، هزینه بسته تبلیغاتی و نمایش خدمات متخصص در سایت، هزینه درگاه بانکی و کارمزد کارشناسان فروش
 • وکیل و یا متخصص حقوقی می پذیرد در صورت عدم پرداخت هزینه استفاده از خدمات پلتفرم داتیکان و یا تشخیص سامانه مبنی بر تلاش متخصص در جهت عدم شفافیت پرداخت کارمزد، بدون اطلاع قبلی و هیچ شرطی حساب کاربری وی مسدود گردیده و محتوای فعالیت پنل کاربری نزد داتیکان باقی خواهد ماند، همچنین متخصص مربوطه حق هیچگونه اعتراض در این باره را در مراجع قضایی از خود سلب و ساقط می نماید. شایان ذکر است داتیکان علت مسدودی را بصورت عمومی در پروفایل فرد بیان می نماید.
 • در صورت تخلف متخصص اعم از وکیل و یا کارشناس حقوقی نسبت به عدم پرداخت کارمزد استفاده از خدمات داتیکان، پس از احراز عدم پرداختی و مسدود سازی حساب متخصص، جهت رفع مسدودی پروفایل کاربری متخصص موظف به پرداخت ۵ برابری کارمزد پرداخت نشده است.
 • متخصص متعهد می گردد جز در مواردی که صراحتاً موضوع از طریق بستر داتیکان به اطلاع کاربر عادی رسیده است، تعهدات خود را شخصاً انجام داده و به هیچ وجه نسبت به انتقال جزئی یا کلی تعهداتی که انجام آن‌ها را بر عهده گرفته است به دیگران اقدام نکرده یا سایرین را در انجام آن‌ها شریک ننماید.
 • کاربر متخصص می پذیرد، اطلاعات دریافتی از کاربر عادی(چه به شکل مستقیم و چه باواسطه و از طریق بستر داتیکان) جزو داده‌های شخصی کاربر عادی و در دایره‌ی حریم خصوصی او می‌باشد، موظف است اطلاعات مزبور را شخصاً محرمانه حفظ نموده و نیز بر حفظ محرمانگی آن‌ها توسط کارمندان و نمایندگان خود مواظبت کرده و از هرگونه تکثیر، انتشار و ارائه محتوای آن به سایرین اجتناب نماید.
 • متخصص می پذیرد، داتیکان بنابر سیاست های کاری خود با در نظر گرفتن مصلحت متخصصین در بازه های زمانی مختلف کدهایی به منظور تخفیف یا هدیه به کاربران عادی ارائه می نماید.
 • متخصص متعهد می گردد زمان مشخصی را جهت آمادگی در خصوص مشاوره اعم از تلفنی و حضوری به داتیکان اعلام نموده و در زمان اعلامی در دسترس باشد.
 • متخصص متعهد می گردد در صورت بروز هرگونه اختلاف و یا نارضایتی از کاربر عادی، در خدمات ارائه شده در بستر وبسایت داتیکان، موضوع را از طریق مرکز پشتیبانی داتیکان پیگیری نماید.
 • متخصص متعهد می شود اطلاعات قانونی را پیرو موضوع مشاوره اعم از تلفنی و حضوری(به زودی، در حال حاضر خدمت مشاوره حضوری از طریق پلتفرم داتیکان ارائه نمی شود و هیچ تعهدی از این بابت برعهده وبسایت داتیکان نمی باشد) در اختیار کاربر عادی قرار دهد و از دادن هرگونه اطلاعات غیر قانونی به موکل خودداری نماید
 • متخصص متعهد می گردد مشاوره رزرو شده به نام ایشان صرفا توسط خود متخصص انجام شود و چنانچه پاسخ دهی در زمان مقرر برای ایشان مقدور نمی باشد حداقل یک ساعت قبل از زمان مشاوره این مورد را به مرکز پشتیبانی داتیکان اطلاع داده تا رسیدگی های لازم صورت گرفته و به اطلاع کاربر عادی رسانده شود.
 • کاربر متخصص متعهد می گردد خود مسئول صحت و اصالت محتوای ثبت شده در قسمت تیتر، بیوگرافی و سوابق کاری و سوابق تحصیلی و محل کار ثبت شده در پروفایل خود می باشد.
 • با توجه به اینکه سایت داتیکان تنها خدمات نرم افزاری ارائه داده و ایجاد ارتباط میان کاربر متخصص و کاربرعادی را تسهیل می نماید، متخصص فقط استفاده کننده از این بستر خدمات بوده لذا نمی تواند تحت عناوینی چون رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت مدعی حقی نسبت به داتیکان باشد.
 • کاربرمتخصص در کلیه تعاملات خود با کاربر عادی از طریق ثبت در بستر داتیکان، اعم از مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری، ارزیابی حقوقی و اخذ وکالت موظف به رعایت شان وکالت می باشند.
 • کاربر متخصص غیر وکیل که دارای تحصیلات حقوقی می باشد و‌ به عنوان کارشناس حقوق ثبت نام‌ نموده است، جهت بررسی عملکرد و اجازه دسترسی به ارائه خدمات، ابتدا به ۱۰۰ پرسش حقوقی آنلاین پاسخگویی نموده، پس از بررسی واحد کنترل ممیزی و بررسی سوابق کاری و تخصص های ایشان، بنا به صلاحدید بخش مربوطه اجازه خدمات با توجه به نتیجه بررسی ها، داده خواهد شد.
 • کاربر متخصص در بخش مشاوره آنلاین امکان پاسخ دهی به یک سوال به صورت پیاپی و پشت سر هم در یک بازه زمانی کوتاه را ندارد.
 • کاربر متخصص فقط می تواند در قسمت ثبت اطلاعات حساب بانکی، صرفا اقدام به درج شماره حساب شخصی خود نماید.
 • کابر متخصص می پذیرد پس از ثبت سفارش مشاوره تلفنی در صورتی که پس از گذشت 2 ساعت از زمان ثبت، جهت هماهنگی ارائه مشاوره اقدامی صورت نگیرد، سفارش به متخصص دیگری تخصیص می یابد. کاربر متخصص می پذیرد در صورتی که توسط داتیکان به وی سفارشی تخصیص یابد، میزان کارمزد کسر شده دو برابر خواهد بود.
 • از منظر متخصص، خدمت مشاوره آنلاین(چت) و مشاوره تلفنی جهت تشخیص، ارائه راهکار موضوع و ارجاع به خدمات حقوقی اصلی مورد نیاز و متناسب موضوع کاربر عادی می باشد. به عبارت دیگر هدف از ارتباط اولیه متخصص در قالب مشاوره تلفنی و چت آنلاین برآورد و ارائه خدمات اصلی وکالت و یا تنظیم انواع اوراق قضایی و داوری می باشد، بنابراین، کاربر متخصص می پذیرد در صورت عدم تشخیص صحیح و جدی، مبنی بر نوع ارائه خدمات اصلی و تکمیلی در جهت حل مشکل حقوقی کاربران پس از ارائه مشاوره تلفنی و برخط (چت آنلاین) و عدم راهنمایی و تلاش لازم و کافی در جهت ارجاع قطعی به دریافت خدمات اصلی و تکمیلی لازم، مانند تنظیم انواع اوراق قضایی تخصصی و وکالت و داوری، به کاربران را نداشته باشند، جوانب مسئولیت برعهده متخصص بوده و پلتفرم داتیکان در این راستا می تواند بر نوع ادامه فعالیت متخصص و کارمزد ارائه خدمات متخصص، شرایط جدید اتخاذ نماید. به عبارت دیگر در صورت تشخیص پلتفرم به کم بودن نرخ تبدیل خدمات تکمیلی اصلی و یا عدم تمایل به قبول وکالت در وکلا، پلتفرم داتیکان می تواند هزینه استفاده از بستر خدمات آنلاین ارائه شده به متخصص را تغییر دهد.
 • برای ثبت نام کاربران متخصص نیاز می باشد جهت احراز هویت وکلا، تصویر پروانه وکالت و آخرین مدرک تحصیلی بالای کارشناسی خود را در بخش مربوطه قرار دهد، این اطلاعات محرمانه تلقی شده و بر اساس سطوح دسترسی و پروتکل های خاصی برای تیم پشتیبانی داتیکان در دسترس خواهد بود.
 • متخصص به هر دلیلی پس از ثبت نام در داتیکان درخواست غیر فعال سازی و یا حذف پروفایلش را داشت پس از غیر فعال سازی داتیکان مختار است نسبت به عدم فعال سازی مجدد حساب کاربری اقدامی صورت ندهد.
 • برای مسائل امنیتی و مسائل نگهداری سوابق گفتگو با کاربران اطلاعات ثبت نامی و سوابق گفتگو با متخصصین در سیستم نگهداری می شود. متخصص هنگام ثبت نام این قوانین را قبول می کند.
 • شرایط و قوانین استفاده از بخش مشاوره حقوقی برخط

  جهت استفاده کاربر عادی

 • جهت استفاده کاربر عادی سرویس گفتگو آنلاین در داتیکان به جهت شناسایی و دریافت راهکار مناسب برای حل مشکل حقوقی است. در این گفتگو متخصص اعم از وکیل و کارشناس حقوقی با ارائه راهنمایی‌های مربوط قدم بعدی ارائه تخصصی خود را اعلام می‌کند.
 • ارائه هرگونه خدمت از طرف متخصص منوط به ثبت سفارش خدمت و پرداخت هزینه آن است.
 • ثبت سفارش و پرداخت هزینه در گفتگو آنلاین حقوقی صرفاً برای مطرح کردن یک موضوع و مشکل حقوقی است. در صورت نیاز به گفتگو در خصوص موضوع جدید نیازمند ثبت سفارش جدید و یا پرداخت هزینه با درخواست به متخصص هستید.
 • مدت زمان هر گفتگو بر اساس ارائه راهکار مشکل متفاوت است. متخصص می‌تواند پس از ارائه راهنمایی‌های لازم نسبت به خاتمه گفتگو اقدام کند.
 • در صورت نارضایتی از کیفیت گفتگو می‌توانید در پایان گفتگو با درج دیدگاه کارشناسان داتیکان را نسبت به پیگیری موضوع مطلع فرمایید.
 • هرگونه ارائه اطلاعات تماس اعم از تلفن تماس، شناسه پیام رسان‌های دیگر و راه‌های ارتباطی خارج از داتیکان خلاف قوانین سامانه بوده و در صورت مشاهده حساب کاربری شما بدون هماهنگی برای همیشه مسدود خواهد شد.
 • هرگونه دریافت خدمات خارج از روال کاری داتیکان خلاف قوانین داتیکان است. داتیکان هیچ تعهدی نسبت به مبالغ پرداختی شما و کیفیت خدمات ارائه شده متخصص ندارد. داتیکان صرفاً خدماتی را نظارت می‌کند که از طریق مسیر کاری داتیکان هماهنگی می‌شود.
 • جهت فعالیت متخصصین

 • گفتگو آنلاین در پیام رسان داتیکان صرفاً جهت بررسی مشکل و نیاز موکل است. و در صورتی که موکل نیاز به هر یک از خدمات حقوقی مانند: تنظیم اوراق قضائی٬ گفتگو تلفنی و دیگر خدمات لازم است با مذاکره با موکل و اعلام قوانین داتیکان٬ درج شده در ابتدای گفتگو آگاه سازید.
 • پیام رسان داتیکان ویژه مذاکره و تبادل اطلاعات و مدارک به‌صورت کاملاً خصوصی و امن است.
 • هرگونه دریافت و اعلام شماره تماس و یا هدایت موکل به ارتباط شخصی، خارج از داتیکان خلاف قوانین داتیکان بوده و در صورت مشاهده حساب کاربری متخصص برای همیشه بدون اطلاع قبلی مسدود خواهد شد.
 • متخصص با فعالسازی خدمت مشاوره برخط (چت آنلاین) متعهد می گردد: تمامی درخواست‌ را به قسمت پروفایل خود در سایت داتیکان هدایت کرده و هیچ گونه ارتباط مستقیمی مبنی بر برقراری تماس و ارائه مدارک و یا اعلام شماره حساب و از این دست ننموده و در صورت نیاز کاربر عادی به خدمات دیگر با ایشان، موضوع را به اطلاع پشتیبانی رسانده با هماهنگی سامانه اقدام گردد.
 • در قوانین به موکل اعلام شده است که هر گفتگو تنها برای درج یک موضوع و مشکل است. در صورت نیاز به اعلام موضوعات بیشتر لازم است ثبت سفارش جدید برای ایشان انجام شود.
 • پس از پاسخگویی مناسب به پرسش‌های موکل می‌توانید با هماهنگی موکل به گفتگو پایان دهید. (از طریق دکمه پایان گفتگو)
 • در صورتی که موکل پس از ۱۲ ساعت به محیط گفتگو با شما نیامد می‌توانید از طریق دکمه اعلام به پشتیبانی داتیکان نسبت به تعیین تکلیف گفتگو اقدام فرمایید.
 • شرایط و قوانین فعالیت متخصصین در بخش مشاوره آنلاین (پرسش و پاسخ)

 • پاسخ های حقوقی ارسال شده توسط متخصصین حقوقی در بخش مشاوره آنلاین یا همان پرسش و پاسخ حقوقی، در موارد زیر بررسی و پس از تایید منتشر می گردد.
 • در این راستا شایان ذکر است صحت اطلاعات حقوقی و صحیح بودن تفسیر حقوقی هر متخصص در بخش پاسخ های پرسش های رایگان، تماما به عهده متخصص می باشد و به کاربران عادی یا مشتری در زمان استفاده از این بخش، اطلاع رسانی و توصیه های لازم در جهت بهره مندی از خدمات دارای فرآیند کنترل کیفیت، مانند مشاوره حقوقی برخط، مشاوره حقوقی تلفنی و ... با متخصصین برتر، برای رفع کامل و سریع مشکل حقوقی شده است.
 • نظارت حاصله در فرآیند انتشار پاسخ به پرسش های رایگان به مجموعه بررسی های پاسخ های حقوقی در جهت رعایت قوانین فعالیت در بخش مشاوره آنلاین می باشد که در ادامه شرح داده خواهد شد:
 • در بخش مشاوره آنلاین متخصص صرفا می تواند اقدام به درج پاسخ قانونی و ارائه راهکار قضایی نماید و از هرگونه دعوت به اخذ وکیل، تنظیم قرارداد و اوراق قضایی، مشاوره تلفنی و حضوری، اعلام ابهام در سوال یا درخواست توضیح بیشتر در متن پاسخ امتناع کند. و صرفا از طریق قسمت های مخصوص به این فرآیند بایستی اقدام نمایید.
 • کاربر متخصص برای ارائه پاسخ حقوقی ملزم به ارائه توضیحات کافی می باشد وصرف ارائه پاسخی یک کلمه و کمتر از یک خط مورد قبول نمی باشد.
 • در مواردی پرسش کاربر عادی گنگ می باشد یا دارای توضیحات کافی نمی باشد، با ذکر پاسخ حقوقی مناسب اگر ابهامی در سوال وجود داشت آن را به کاربر اعلام نمایید.
 • در صورتی که تشخیص داده شود، کاربر مشتری به جهت مقاصد غیر از حل مشکل شحصی اقدام به ثبت پرسش حقوقی نماید، بدون هماهنگی قبلی حساب کاربری وی مسدود خواهد شد.
 • در پاسخگویی به سوالات توضیحات کافی ارائه نمایید و درج پاسخ های تک کلمه ای اجتناب نمایید.
 • از ارائه چندین پاسخ به یک سوال پرهیز کرده و با ذکر پاسخ مناسبت حقوقی چنانچه ابهامی در سوال وجود داشت آن را به کاربر اعلام فرمایید.
 • در صورت مشابه بودن کاراکترها نسبت به پاسخ های دیگر متخصصین، پاسخ رد می شود.
 • درج پاسخ های کپی برداری شده از پاسخ سایر متخصصین، ممنوع بوده و تخلف از قوانین استفاده از سامانه محسوب می گردد و در صورت رویت، حساب کاربری مسدود خواهد گردید.
 • امکان اعلام و درج تعرفه و قیمت حق الوکاله و سایر حق الزحمه ها در پاسخ‌ها میسر نمی‌باشد.
 • در صورتی که پاسخ بلند و مفصلی در نظر دارید می توانید آن را بصورت مقاله ارسال نموده و لینک آن را پس از تایید در سایت، در پاسخ ارسال فرمایید.
 • درج نام و نام خانوادگی و عنوان و منسب ( به عنوان امضا) در ابتدا و انتهای پاسخ ها ممنوع می باشد.
 • برای هر پرسش صرفا و فقط و فقط بایستی یک پاسخ درج نمایید.
 • از درج متن های آماده و یا متون موجود در سایت های دیگر در قالب پاسخ خودداری نمایید و صرفا پاسخ حقوقی خود را درج فرمایید.
 • امکان درج آدرس اینترنتی در پاسخ ها امکان پذیر نمی باشد.
 • قطع خدمات و همکاری

 • چنانچه سامانه داتیکان به هر دلیلی به این نتیجه برسد که حضور هر یک از کاربران اعم از متخصص یا مشتری می‌تواند امنیت و آرامش کاربران و کیفیت ارائه خدمات را در معرض کاستی و خطر قرار دهد و یا تمایل به پذیرش شرایط و قوانین از سوی کاربر مربوطه وجود ندارد و یا وی از قوانین و مقررات مندرج استفاده از سامانه تخطی نماید، سامانه داتیکان طبق صلاحدید خود مجاز به مسدود کردن حساب کاربر مذکور به صورت موقتی یا دائم است. در این صورت، کاربر اعم از متخصص یا مشتری، حق هیچگونه ادعا، اعتراض و طرح دعوا در مراجع قضایی را نخواهد داشت.
 • در شرایطی که متخصص به هر دلیلی پس از ثبت نام در داتیکان درخواست غیر فعال سازی و یا حذف پروفایل خود را داشته باشد، پس از غیر فعالسازی، داتیکان مختار است نسبت به فعال سازی مجدد حساب کاربری اقدامی صورت ندهد. به عبارت دیگر پس از حذف حساب کاربری به درخواست متخصص، امکان فعالیت مجدد وجود نخواهد داشت.
 • در شرایطی که درخواست غیرفعال نمودن حساب کاربری از سوی متخصصینی که دارای خدمات جاری برای کاربران مشتری هستند باشند، تا پایان خدمات مطروحه (وکالت) امکان تسویه حساب موجودی حساب کاربری ایشان در زمان غیرفعال نمودن پنل کاربری امکان پذیر نخواهد بود.
 • شرایط و الزامات و تعهدات منخصصین جهت استفاده از سرویس ارزیابی حقوقی

 • ارائه پیشنهادات و راهکارهای اعلامی با در نظر گرفتن شان وکالت انجام گردد.
 • حصول اطمینان کامل بر انجام و اجرای مورد پیشنهادی ارائه شده به کاربر عادی در مدت زمان تعیین شده هرگونه دریافت و اعلام شماره تماس و یا هدایت موکل به ارتباط شخصی، خارج از داتیکان خلاف قوانین داتیکان بوده و در صورت مشاهده حساب کاربری متخصص برای همیشه بدون اطلاع قبلی مسدود خواهد شد
 • انجام کلیه روند ارائه خدمات از بستر سیستم ارزیابی حقوقی، در این راستا متخصص متعهد می گردد فایل اوراق تنظیمی را صرفا از طریق بخش ارزیابی حقوقی برای کاربر عادی ارسال نمایند و از ارسال به صورت خصوصی پرهیز نمایند، در صورت ارسال بجز از طریق سیستم داتیکان، سفارش خدمات مذکور انجام نشده تلقی می گردد.
 • متخصص متعهد می گردد تا حصول رضایت کاربر عادی از متون و اوراق تنظیمی، ارائه خدمات را پایان یافته شده تلقی نکند و ملاک تسویه حساب با متخصص اعلام رضایت کاربر در قسمت ارزیابی حقوقی می باشد و در صورتی که کاربر پیغامی مبنی بر دریافت فایل و اعلام رضایت ننمود جهت تایید انجام شدن سفارش ارزیابی شده، می بایست 7 روز کاری زمان بگذرد، تا سفارش انجام شده تلقی گردد. بدین منظور متخصصین می بایست دقت فرمایند در صورتی که خواستار دریافت وجه زودتر از زمان 7روز کاری می باشند در هنگام بارگذاری فایل درخواست اعلام نظر و رضایت کاربر، نمایید.
 • شرایط، الزامات و تعهدات در تعاملات مالی

  خرید

 • هر نوع پرداخت از طریق عامل پرداخت برای دریافت خدمات از سایت داتیکان با کلمه خرید عنوان می گردد.
 • پرداخت هزینه خدمات

 • مبلغ قابل پرداخت برای خرید خدماتی اعم از حق المشاوره تلفنی و حق المشاوره حضوری، وکالت در پرونده، ارزیابی حقوقی و ... توسط کاربر متخصص ارائه شده و پلتفرم داتیکان بر تعیین حدود مبالغ اعلامی بر ارائه حق الزحمه های خارج عرف و شان وکالت نظارت کافی دارد اما هیچ مسئولیتی برای داتیکان جهت درج بهترین قیمت را ایجاد نمی کند.
 • با توجه به اینکه اعلام هزینه توسط کاربر متخصص، ایجاب محسوب می گردد و قبول یا رد آن توسط کاربر عادی کاملا اختیاری است، لذا توافق حاصله مطابق ماده10 قانون مدنی بوده و فی مابین کاربر عادی و کاربر متخصص نافذ است.
 • کاربر عادی می پذیرد پرداخت هزینه خدمات فقط ازطریق روش‌های ارائه شده در پلتفرم داتیکان در بخش پنل کاربری صورت گیرد. این روش‌ها با عنوان روش های پرداخت در این سند ارائه شده است.
 • کاربر عادی می پذیرد درصورت پرداخت ناموفق از طریق درگاه بانکی، شخصا مسئول پیگیری وجه کسر شده از سیستم بانکی مربوطه می باشد و از سمت داتیکان، وجه مذکور پرداخت نشده محسوب می شود و پلتفرم داتیکان در این خصوص مسئولیتی ندارد.
 • اگر تراکنش پرداخت هزینه خدمت توسط عامل پرداخت (که خارج از کنترل ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود، و همچنین اگر تحت شرایط ذکرشده در این توافقنامه هزینه پرداختی توسط کاربر عادی یا مشتری عودت داده شود، وبسایت داتیکان دسترسی کاربر به محتوای خریداری‌شده و دریافت خدمات را معلق یا ملغی خواهد کرد.
 • اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل خواهد شد و داتیکان دسترسی کاربر به محتوای خریداری‌شده و خدمات دریافتی را معلق یا ملغی خواهد کرد، و همچنین این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به صلاحدید داتیکان حساب کاربری مربوطه را معلق یا مسدود کند.
 • تخفیف ها

 • داتیکان بنابر سیاست های کاری خود در بازه های زمانی مختلف کدهایی به منظور تخفیف یا هدیه به کاربر عادی ارائه می کند که با وارد کردن این کدها در پلتفرم داتیکان، درصدی از هزینه خدمت حقوقی کسر می گردد یا درصدی از هزینه مذکور به کاربر برگردانده می ‌شود و یا مبلغ مشخصی به اعتبار کاربر در داتیکان اضافه ‌می شود. نحوه ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آنها، منوط به تشخیص و صلاحدید داتیکان بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.
 • کاربران می‌پذیرند که اجازه انتقال یا فروش کدهای تخفیف و هدیه را به اشخاص دیگر ندارند. همچنین کاربرعادی مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند. حتی اگر سامانه در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد.
 • کاربرعادی می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه خدمات حقوقی به وی داده می‌شود، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که وبسایت داتیکان برای ارئه این کدها هزینه ای از کاربر عادی دریافت نمی‌کند، این حق برای داتیکان محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند.
 • چنانچه وبسایت داتیکان تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف، صورت گرفته و غیر مجاز بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجه استفاده از آنها به حساب کاربر عادی اضافه شده است را باطل یا حذف کند.
 • عودت وجه

 • در صورتی که کاربر عادی به دلیلی درخواست عودت وجه مرتبط با برخی درخواست های حقوقی مانند حق الزحمهمشاوره تلفنی و مشاوره حضوری پرداخت شده در وبسایت داتیکان را داشته باشد تحت شرایط مندرج در این توافقنامه، این امکان عودت وجه وجود خواهد داشت.
 • درخواست های عودت وجه، که از طریق بخش پشتیبانی ثبت گردیده است، پس از بررسی در صورت حائز شرایط بودن به بخش مالی ارجاع داده شده و طی 2 الی 24 ساعت کاری پس از مجوز تایید پشتیانی، به حساب کاربری باز خواهد گشت و ظرف 24 الی 48 ساعت کاری پس از ثبت درخواست تسویه از پنل کاربری، وجه توسط بخش مالی به حساب بانکی کاربر عودت پیدا می کند.
 • جهت بررسی علت درخواست عودت وجه سفارش، از طریق بخش پشتیبانی پلتفرم داتیکان، تلفن یا ایمیل برای بررسی علت درخواست، با کاربر ارتباط برقرار می‌شود.
 • کاربران عادی متعهد می شوند، در استفاده از سرویس خدمات ارزیابی حقوقی و متعاقبا تمامی خدمات قابل ارائه صرفا در این بخش، به عبارتی، تنظیم انواع اوراق قضایی و متون حقوقی، در صورتی که عدم رضایت احتمالی خود از اوراق تنظیمی را ظرف 7 روز کاری برای متخصص مربوطه اعلام نکنند، خدمات ارائه شده با کمال رضایت تلقی گردیده و امکان هرگونه اعتراض سلب و ساقط می گردد.
 • شرایط عودت وجه

 • در صورت رزرو مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی برخط، توسط کاربرعادی و پرداخت هزینه، چنانچه خدمت مربوطه را دریافت ننموده باشد و دلیل کنسلی مربوط به شخص مشتری باشد 35% از هزینه پرداختی کسر و الباقی آن ظرف کمتر از 24 ساعت کاری در حساب کاربری درج خواهد شد و کاربر با تکمیل اطلاعات حساب بانکی خود در بخش امور مالی حساب کاربری و ثبت درخواست تسویه حساب، ظرف 24 الی 48 ساعت کاری مبلغ را دریافت خواهد نمود.
 • دلایل کنسلی مربوط به کاربر عادی مانند:
 • عدم حضور کاربر عادی در موعد مقرر ثبت شده در سفارش به محل مربوط به کاربر متخصص
 • در دسترس نبودن تلفن کاربر عادی پس از ۲ بار پیگیری توسط پشتیبان
 • عدم برقراری تماس تلفنی کاربر عادی در ساعت هماهنگ شده با کاربر متخصص
 • انصراف از ثبت خدمت پرداختی مذکور
 • اعلام حل و فصل شدن مشکل حقوقی کاربر عادی به طرق دیگر
 • اگر کاربر عادی از کیفیت مشاوره حقوقی رضایت نداشته باشد و اعتراض خود را ظرف 6 ساعت پس از دریافت مشاوره اعلام نماید و برای تیم پشتیبانی محرز گردد، پلتفرم داتیکان در وهله اول با ارجاع خدمت مشاوره حقوقی به متخصص دیگر درصدد ایجاد رضایت کاربر عادی بر می آید. اگر کماکان عدم رضایت حاکم باشد اقدام به عودت وجه خدمت بدون کسر مبلغ از ارزش خدمت مبلغ پرداختی تماما عودت می گردد. شایان ذکر است مدت زمان اعلام عدم رضایت و متعاقبا پذیرش عودت وجه 24 ساعت پس از ثبت درخواست خدمت می باشد.

  امکان کنسل و عودت وجه برای خرید و دانلود قراردادهای مورد ارائه وجود ندارد.

  در مورد خدماتی نظیر پرداخت وجوه حق الزحمهتنظیم اوراق قضایی و مطالعه پرونده و ارزیابی و ارائه راهکار، امکان عودت وجه وجود ندارد.

  اگر بر اساس تشخیص پلتفرم داتیکان مشخص شود که از سیاست عودت وجه وبسایت داتیکان سوء استفاده می‌شود، این حق را برای داتیکان محفوظ است که حساب کاربری مذکور را غیرفعال یا مسدود کند و استفاده کنونی یا آتی کاربر از خدمات و محصولات داتیکان را محدود یا مسدود نماید، بدون آنکه دینی برای پلتفرم داتیکان ایجاد شود.

  در صورتی که با وجود تعیین زمان بندی از سمت متخصص، کاربر با متخصص تماس حاصل نکند و یا نسبت به تماس کارشناسان پشتیبانی بابت پیگیری سفارش پاسخگویی نفرماید، سفارش با کسر کارمزد کنسلی، لغو می گردد و با ارسال پیامک کنسل شدن سفارش به اطلاع کاربر مشتری می رسد، بدیهی است کاربر می تواند به حساب کاربری خود مراجعه نموده و نسبت به رزرو خدمت بعدی بوسیله مبلغ موجودی اقدام نماید و یا در صورت تمایل نسبت به درج درخواست تسویه و دریافت مبلغ موجودی اقدام نماید.

  مالیات، هزینه، و بها

  مسئولیت پرداخت تمامی هزینه‌ها و مالیات مرتبط به استفاده کاربر متخصص از وب‌سایت داتیکان در هرجایی که مالیاتی بر آن بسته‌شده باشد (ازجمله مالیات بر حقوق و مالیات بر ارزش‌افزوده، اگر نافذ و دارای موضوعیت باشد)، با شخص کاربر متخصص می باشد.

  درخواست تسویه برای کاربر متخصص

  در صورتی که درخواست حقوقی برای کاربر عادی انجام شود، در صورت رضایت کاربر و پایان یافته تلقی شدن خدمت کلیه تعاملات مالی در بخش مالی حساب کاربری کاربر متخصص وارد می شود و با اعلام تسویه حساب مبلغ نهایی به شماره حساب شخصی کاربر متخصص واریز می گردد.

  متخصص صرفا می تواند اطلاعات حساب مطابق با هویت خود را در سامانه داتیکان درج نماید.

  امکان ثبت درخواست تسویه در هر ساعت از شبانه روز مقدور می باشد، لذا مدت زمان ارسال دستور پرداخت به بانک متوسط بین 5 تا 12 ساعت کاری (با توجه به ساعت ارسال درخواست تسویه) پس از ارسال درخواست می باشد، مدت زمان دریافت در ساعات تسویه سیکل پایایی بانکها ( ساعت 16 روز های کاری) امکان پذیر می باشد.

  تسویه حساب به صورت حواله پایا می باشد و بنابراین در روزهای کاری قابل انجام می باشد. بنابراین درخواست های تسویه ثبت شده در روز پنج شنبه، جمعه و روزهای تعطیل در اولین روز کاری بانکها دریافت می گردد.

  در هر 24 ساعت امکان پرداخت یک درخواست تسویه وجود دارد.

  هر گونه قطعی اینترنت و مشکلات مبنی بر عدم جابجایی مالی از سمت بانک ها و سرویس‌های ارائه دهنده خدمات مالی خارج از تعهدات داتیکان بوده و داتیکان تاخیر در تسویه‌ها را سلب مسئولیت می‌کند.

  امکان ثبت درخواست تسویه مبلغ موجود در حساب کاربری صرفا برای حساب های کاربری فعال امکان پذیر می باشد و در صورتی که حساب کاربری متخصص به دلیل نقص مدرک تعلیق می باشد، ابتدا می بایست نسبت به تکمیل اطلاعات و سپس ثبت درخواست تسویه اقدام گردد.

  تعهدات کاربران در موارد فنی

  در استفاده از وبسایت داتیکان انجام اعمال و تخلفات ذیل ممنوع می باشد:

 • ارتباط خود با دیگران را به شکل نادرستی نشان دهند
 • از طریق داتیکان به سیستم‌های کامپیوتری یا مطالبی دسترسی غیرمجاز پیدا کنند
 • مهندسی معکوس انجام دهند
 • از طریق داتیکان یا در وب‌سایت داتیکان دست به جمع‌آوری خودکار اطلاعات بزنند
 • روش‌هایی مثل اسپایدرینگ (spidering)، خواندن صفحه‌نمایش (screen scraping)، دیتابیس اسکریپینگ (database scraping)، یا جمع‌آوری آدرس ایمیل‌ها، و روش‌های دیگر را بکار بزنند.
 • تلاش برای ایجاد وقفه یا تغییر در عملکرد داتیکان به هر شکلی (مثلاً از طریق ارسال انبوه پیام‌های ناخواسته یا (flooding) ایجاد بار روی سرورها،
 • وارد کردن ویروس، بمب زمانی (time bomb)، اسب تروآ (Trojan horse)، کرم، کنسل بات (cancelbot) یا دیگر روش‌های مخرب کامپیوتری و هک کردن
 • استفاده از پلتفرم داتیکان یا هر بخشی از محتوای آن به شکلی که نقض قوانین جاری باشد
 • حقوق مالکیت معنوی یا حقوق دیگری را از داتیکان یا دیگران نقض کند
 • هرگونه رفتار فریب‌کارانه، وقیحانه، گستاخانه، گمراه‌کننده، یا توهین‌آمیز باشد
 • استفاده از اسکریپت برای دانلود انبوه محتوا؛ تبلیغ، برندینگ، یا محتوای پروموشن (ترویجی) در وب‌سایت یا محتوای آن وارد کنند
 • به‌غیراز مواردی که در این توافقنامه به کاربران اجازه داده‌شده، دست به کپی، باز توزیع، انتقال، یا تغییر یا سوءاستفاده از محتوا، داده‌ها، یا کد وب‌سایت بزنند.
 • وبسایت داتیکان در موارد زیر سلب مسئولیت می نماید:

 • مسئولیت محتوای منتشرشده در وبسایت داتیکان به عهده شخص ناشر بوده و داتیکان صرفاً بستر ایجادشده جهت مدیریت و نگهداری است.
 • ضرر و زیان ناشی از ارائه اطلاعات خلاف واقع یا ناقص توسط کاربر عادی به وبسایت داتیکان یا کاربر متخصص باشد.
 • ضرر و زیان که ناشی از ارائه هرگونه اطلاعات ناقص یا نادرست و یا اقدامات زیان‌بار کاربر متخصص صورت بپذیرد.
 • ضرر و زیانی که ناشی از انتشار اطلاعات سری و محرمانه خود یا دیگران توسط کاربر عادی به وبسایت داتیکان یا کاربر متخصص باشد.
 • ضرر و زیانی که ناشی از انجام خارج از سامانه‌ مکاتبات، پرداخت‌ها و هرگونه تعامل و برقراری ارتباط کاربر عادی یا کاربر متخصص با یکدیگر، سایر اعضای وبسایت داتیکان و واحدهای پشتیبانی باشد.
 • ضرر و زیانی که ناشی از هک یا نفوذ غیرمجاز به وبسایت داتیکان باشد.
 • ضرر و زیانی که ناشی از عدم برنامه‌ریزی صحیح کاربر متخصص برای وصول دستمزد خود از کاربر عادی باشد.
 • سلب مسئولیت در ضرر و زیان ناشی از نتیجه هر راهکار حقوقی ارائه شده توسط متخصصین به کاربران عادی
 • سلب مسئولیت در خصوص دریافت خدمات یا ارائه خدمات بین کاربر عادی و کاربر متخصص خارج از سامانه داتیکان و به طور مستقیم
 • سلب مسئولیت در خصوص اعطای وکالت توسط کاربر عادی به کاربر متخصص خارج از سیستم و اطلاع رسانی و آگاهی داتیکان
 • در هر شرایط، داتیکان به صلاحدید خود هرگونه خدمات ارائه‌شده را می تواند حذف نماید، برای مثال اگر منسوخ‌شده باشد، یا به دلایل قانونی یا کاری یا اداری مجبور به انجام این کار شود. چنانچه وبسایت داتیکان قصد داشته باشد خدمات ارائه‌شده را حذف کند، تلاش معقولی خواهد کرد تا به کاربران از طریق راههای ارتباطی اطلاع دهد، اما این کار بسته به دلیل یا ضرورتِ حذف، همیشه ممکن نخواهد بود، لذا چنانچه در دسترسی به‌حساب کاربری یا دریافت ارائه خدمات کاربر به مشکلی برخورد، می تواند از طریق پشتیبانی اطلاع دهد.
 • داتیکان تلاش معقولی می‌کند که محتوا یا دسترسی کاربران به وب‌سایت بدون وقفه و مشکل باشد و باقی بماند، ایرادات رفع شوند، محتوای وب‌سایت عاری از ویروس و دیگر اجزاء مخرب باشد، و وب‌سایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به هنگام بودن، کامل بودن، قابل‌اعتماد بودن، و موارد مشابه برای کاربران قابل تکیه و قابل‌اعتماد باشد، ولی هیچ‌کدام از این موارد را بطور قطعی تضمین نخواهد کرد.
 • وبسایت داتیکان تمامی تلاش خود را برای دسترسی کاربران اعم از، کاربر عادی و کاربر متخصص به صورت شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته دارد، و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند.
 • ممکن است با اطلاع رسانی قبلی به دلیل تعمیر و نگهداری وب‌سایت، یا دلایل و مشکلات فنی دیگر لازم باشد دسترسی کاربران به وب‌سایت یا ارائه خدمات و محتوای وب‌سایت را موقتاً متوقف یا معلق کند، ولی داتیکان سعی می‌کند زمانش را بسیار کوتاه کند.
 • مسئولیت های وبسایت داتیکان

 • وبسایت داتیکان تنها ملتزم به تعهداتی است که در این توافقنامه با آن اشاره شده است. در قبال برداشت‌های ضمنی از توافقنامه هیچ تعهد و مسئولیتی بر عهده پلتفرم داتیکان نیست؛
 • کلیه اطلاعات و داده‌های ارسالی کاربران متخصص و کاربران عادی را، به جز آنچه جهت ارسال رزومه و گزارش فعالیت در دسترس عموم قرار می‌دهد، وفق خط مشی رعایت حریم خصوصی (که از طریق بخش حفظ و محرمانگی اطلاعات قابل دسترس است) حفظ و صیانت نماید.
 • از حداکثر توان، تخصص و تجربه خود در راستای ارائه‌ی خدمات با سطح کیفیتی مطلوب جهت جلب رضایت کاربر متخصص بهره ببرد.
 • هرگونه تغییر در مفاد این توافق‌نامه را سریعاً و صراحتاً در دسترس کاربر متخصص و کاربر عادی برساند.
 • اطلاعات مربوط به ارائه‌ی هر خدمت حقوقی توسط کاربر متخصص را تا پایان دریافت خدمت و حل و فصل اختلافات احتمالیِ مربوط به آن، حفظ و نگهداری نماید.
 • اطلاعات مربوط به دریافت هر خدمت حقوقی توسط کاربر عادی را تا پایان دریافت خدمت و حل‌وفصل اختلافات احتمالی مربوط به آن حفظ و نگهداری کند.
 • مبالغی که کاربر عادی جهت پرداخت به کاربر متخصص به حساب پلتفرم داتیکان واریز کرده و وفق توافق‌نامه و مقررات وبسایت داتیکان، خاتمه کار محقق شده و یا نظر قطعی مرجع حل اختلاف مبنی بر آزادسازی وجه آن صادر شده است را ظرف ۱ الی ۲۴ ساعت کاری از زمان ثبت درخواست تسویه کاربر متخصص به حساب بانکی کاربر متخصص واریز نماید.
 • داتیکان با تمام امکانات خود از جمله واحدهای پشتیبانی و رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارایه خدمات و ایجاد صلح و سازش فی مابین کاربرعادی و کاربر متخصص را معمول خواهد داشت. در صورت بروز هرگونه اختلاف بین «کاربر عادی» و «کاربر متخصص»، نخست از طریق قسمت پشتیبانی، به رایگان طرفین را به حل مشکل ترغیب نموده و در صورت عدم حصول نتیجه، با دریافت حق‌الزحمه داوری، از طریق «مرجع حل اختلاف داتیکان»، به حل و فصل اختلافات بین طرفین بپردازد.
 • حفظ و محرمانگی اطلاعات

 • سیاست حریم خصوصی
 • حریم خصوصی
 • جمع‌آوری اطلاعات و استفاده از هرگونه اطلاعات شخصی درباره کاربران، تحت «سیاست حریم خصوصی» داتیکان قرار دارد. پلتفرم داتیکان تنها می‌تواند اطلاعات شخصی که در رابطه با استفاده‌ کاربران از وب‌سایت برای پلتفرم آشکار می‌کنند را برای مقاصد معینی استفاده کند که در سیاست حریم خصوصی پلتفرم داتیکان توضیح داده ‌شده است. پذیرش این سیاست، بخشی از توافقنامه شرایط و قوانین استفاده از پلتفرم داتیکان است.
 • دلیل جمع آوری اطلاعات کاربران و نحوه استفاده از اطلاعات

 • پلتفرم داتیکان از اطلاعات کاربران برای ارائه سرویس باکیفیت بهتر استفاده می‌کند، همچنین از اطلاعات کاربران برای اطمینان از کارکرد سرویس‌ها براساس اهداف در نظر گرفته استفاده می‌شود.
 • اطلاعات کاربر جمع آوری می شود تا با استفاده از آن ها بتواند خدمات بهتر و مطلوب تری را در اختیار شما قرار دهد.این اطلاعات گاه به نحو مستقیم و البته محدود، در جهت معرفی شما به سایر کاربران در دسترس عموم قرار گرفته و گاه نیز، با استفاده از فرآیندهای مختلف مورد بررسی و آنالیز قرار گرفته و جهت شناسایی بهتر خواست و نیازمندی های کاربران، به خدمت گرفته می شود.
 • اطلاعاتی که به نمایش عمومی گذاشته می شوند

 • داتیکان در راستای تسهیل ارتباط کاربران سامانه با هم و نیز امکان ایجاد بستری مطمئن برای فعالیت کاربران متخصص و کاربران عادی و نیز در جهت امتیازبندی کاربران متخصص شاخص و معرفی آن ها به سایرین، برخی از اطلاعات شما را که با استفاده از فرم ها یا فایل های آپلودی شما تحصیل کرده است، در معرض نمایش عموم قرار خواهد داد.
 • باستثای بند فوق، پلتفرم داتیکان اطلاعات شخصی شما را با شرکت ها، سازمان ها و بطور کل اشخاص ثالث به اشتراک نخواهد گذاشت، مگر در شرایط زیر:

 • اگر شما رضایت بدهید: در صورتی که از شما کسب اجازه کرده باشیم، ممکن است برخی از اطلاعات شخصی شما را به شرکت ها، سازمان ها و یا اشخاص ثالث ارائه نماییم.
 • دستور مراجع قضایی: در صورتی که مقامات قضایی دستوری مبنی بر دریافت ارائه ی اطلاعات شما در اختیار داشته باشند، ما مجبور خواهیم بود تا اطلاعات شما را در اختیار آن ها بگذاریم.
 • همکاران و شرکای ما: ممکن است برای بهبود کیفیت خدمات خود و شناسایی خواسته ها و نیازهای شما، برخی اطلاعات و داد های شما را برای بررسی و تحلیل در اختیار همکاران و شرکایمان قرار دهیم. به شما این اطمینان را می دهیم که استفاده ی همکاران و شرکای ما از داده های شما منطبق با موازین این سیاست نامه خواهد بود.
 • در صورت ادغام وبسایت داتیکان با سامانه های دیگر و یا فروش آن به سایرین، محرمانگی اطلاعات شما کماکان محفوظ خواهد بود.
 • اطلاعاتی که هنگام استفاده از سرویس های داتیکان جمع آوری می شود

 • اطلاعاتی که کاربر با پر کردن فرم ها و آپلود کردن فایل ها در اختیار ما قرار می دهید: به عنوان مثال، زمانی که دادخواه به ثبت درخواست یا مشکل خود در سامانه داتیکان می پردازد و یا زمانی که یک دادفر جهت عضویت در سامانه به ارائه ی اطلاعات خود به ما می پردازد، ما این اطلاعات را برای ساخت حساب کاربری یا پیگیری مشکل شما ذخیره و نگهداری می کنیم.
 • همچنین کاربران بدون ایجاد حساب می‌توانند از بسیاری از سرویس‌های داتیکان (مانند: وبلاگ، جستجو میان پرسش و پاسخ ها و سرویس محاسبات حقوقی) استفاده نمایند.
 • اطلاعات دستگاه: ما اطلاعات مرتبط با دستگاهی که با ان به استفاده از خدمات ما می پردازید را ذخیره و نگهداری می کنیم. از جمله این اطلاعات می توان به مدل سخت‌افزار، نسخه سیستم عامل، شناسه‌های خاص دستگاه و اطلاعاتی در باره شبکه تلفن همراه از جمله شماره تلفن شما اشاره نمود.
 • اطلاعات ناشی از تحصیل گزارش: زمانی که شما محتوای سایت یا برنامه های ما را مشاهده می کنید، بطور خودکار برخی اطلاعات خاص جمع آوری شده و در سرورهای ما نگهداری می شود. از آن جمله است:

 • جزئیات مربوط به نحوه استفاده شما از سرویس‌های ما، از قبیل عبارت‌های جستجوی شما در سایت یا داده های مربوط به خدمات حقوقی ارائه یا دریافت شده.
 • اطلاعات مربوط به گزارش ارتباط تلفنی مانند شماره تلفن شما، شماره تلفن فرد تماس‌گیرنده، شماره‌هایی که تماس به آنها انتقال یافته، ساعت و تاریخ تماس‌ها، مدت زمان تماس‌ها، اطلاعات مسیریابی پیامک و انواع تماس‌ها.
 • آدرس پروتکل اینترنتی.

 • اطلاعات فعالیت‌های دستگاه مانند خرابی‌های ایجاد شده، فعالیت سیستم، تنظیمات سخت‌افزاری، نوع مرورگر، زبان مرورگر، تاریخ و ساعت درخواست شما و URL ارجاعی.
 • کوکی‌هایی که ممکن است بطور خاص مرورگر شما را مشخص نمایند.
 • ذخیره‌سازی اطلاعات در دستگاه شما: ممکن است ما با استفاده از روش‌هایی مانند ذخیره‌سازی در مرورگر وب (از جمله HTML 5) و نیز حافظه‌های پنهان داده برنامه، برخی اطلاعات شخصی شما را جمع آوری نموده و در بخشی از حافظه ی دستگاه شما ذخیره کنیم.
 • امنیت اطلاعات کاربران

 • داتیکان تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا اطلاعات ارسالی شما را در فضایی مطمئن و به دور از دسترسی های غیر ضروری، تا حد امکان از دسترسی غیر مجاز، تغییرات بدون مجوز و یا افشای سراسری حفظ نماید.
 • در همین راستا:

 • سایت داتیکان تلاش می کند تا حتی الامکان با بهره مندی از SSl، داده ها را به نحو رمزنگاری شده تبادل نماید.
 • با اخذ نسخه های پشتیبانی منظم، از حذف یا مفقود شدن داده های ذخیره شده روی سرور های در اختیار خود جلوگیری کند.
 • دسترسی مدیران و کارمندان خود را به اطلاعات کاربران، طبقه بندی و محدود نماید.
 • برخی از اطلاعات حیاتی شما از جمله گذرواژه ها را به نحو رمزنگاری شده ذخیره نماید.
 • با استفاده از قراردادهای حفظ محرمانگی یاnon–disclosure agreement (NDA)، از اطلاعات و داده های ارسالی شما که ممکن است جهت امر پردازش اطلاعات، در اختیار شرکا، کارمندان یا همکارانمان قرار گیرد، محافظت و صیانت کند.
 • تغییرات خط مشی:

  ممکن است تغییرات خط مشی در فواصل زمانی مختلف و در برهه های زمانی گوناگون دستخوش تغییر و بروزرسانی شود. ما تلاش می کنیم تا این تغییرات به حقوق شما لطمه ای وارد نکند. تغییرات مزبور همواره از طریق همین صفحه قابل رویت خواهد بود. خواهشمند است در ادوار زمانی مختلف نسبت به مراجعه به این صفحه اقدام فرمایید.

  -->