• ابطال تقسیم نامه
  • سلام و عرض ادب . سوال بنده در مورد ابطال تقسیمنامه بود . همه وراث سال ۹۵ تقسیم نامه نوشتن و امضا کردن ولی من حظور نداشتم و امضا هم نکردم ولی به دلایلی سند را امضا کردم که بعد متوجه قیمت بالای ملک شدیم و با امضاء کنندگان دو بار دادخواست تنظیم کردیم و به نتیجه نرسید و قرار عدم استماع صادر شد و حالا اگر خودم به تنهایی خواهان بشم و دادخواست تنظیم کنم آیا میتونم به نتیجه برسم همه اسناد و مدارک لازم را دارم آیا میتونم موفق بشم . با تشکر منتظر راهنمایی شما عزیزان بزرگوار هستم .
1400/07/01

فایل ضمیمه

1400/07/01

با توجه به اینکه قرارداد فروش فیمابین شما و خریداران تنظیم گردیده و با توجه به اصل لزوم و اصل صحت قراردادها ،قرارداد لازم الاتباع است و دلیلی بر بطلان یا فسخ قرارداد وجود ندارد .اعمال خیار غبن نیز فوری است و میبایست پس از اطلاع به طرف قرارداد اعلام شود که این امر نیز مشخص نیست و آنگونه که در رای آمده دو ماه و نیم از تاریخ اطلاع گذشته و عرفا مدت منقضی شده است.ضمن اینکه باید قرارداد را از جهت درج شرط اسقاط خیارات نیز بررسی نمود. با توجه به موارد فوق الذکر و با توجه به رسیدگی دعوی شما بعنوان خواهان بهمراه دیگران در دادگاه و صدور رای در اینخصوص تنها امکان تجدید نظر و اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری وجود دارد. در غیر اینصورت موضوع مشمول امر مختومه است و قابل رسیدگی مجدد حتی با طرح دعوی بصورت شخص شما نخواهد بود. اگر دلیل دیگری نیز غیر از خیار غبن برای فسخ وجود دارد میتوان دعوی را با استناد به دلیل جدید مطرح نمود.

1400/07/01

کاربر گرامی شما3بارسوال طرح نموده وهربار ازیک زاویه پرسش وپاسخ گرفته اید اگر این موضوع برای شماحیاتی است با یکی از وکلاء مدافع متبحر تماس وبه ایشان با مدارک خود مراجعه نمایید.دراین پرونده شماوفایل ضم شده دلایل دال بر خیارغبن دیگروجودندارد واعمال ماده477ایین دادرسی درامورمحاکمات کیفری نیز قابل استماع و توجه نمیباشد.

-->