• اسکرین شات
  • سلام . روزی شخص ناشناسی به من پیام داد و بعد از چت طولانی مدت ، مشخص شد طرف کسی که ادعا میکرد نبوده و از تمام چت ها اسکرین شات گرفت و در تمامی گروه های واتساپ که من رو میشناختند و پیج اینستا منتشر کرد و باعث تمسخر اطرافیان و گوشه گیری بنده شد . میخواستم بپرسم اگر قصد شکایت داشته باشم ، باید از کجا شروع کنم و جرم این شخص تا چه حد اجرا میشه ؟ و اگر روزی خواستم رضایت بدم ، جرم این شخص جنبه ی عمومی هم دارد ؟ (مجازات می شود ؟) ممنون
1400/07/01

با سلام، عمل وی تحت دو عنوان مجرمانه "هتک حرمت" و "توهین" قابل پیگیری از طریق دادسرا محل ارتکاب جرم تنظیم شکوائیه و یا مراجعه به پلیس فتا می باشد. جهت راهنمایی بیشتر از همکاران ما در داتیکان به صورت تلفنی مشورت بگيريد.

1400/07/01

بله هم جنبه خصوصی وهم جنبه عمومی دارد زیرا سوء استفاده از حریم خصوصی افراد بقصد آزار و توهین وافتراء طبق قانون مجازات عمومی واسلامی مصوبه 1370واصلاحیه1390جرم و همچنین مستفادازقانون استفاده از رایانه مواد13-18باعنایت بماخذقانون فوق الذکرجرم وسوء استفاده تلقی میشود و حداقل وحداکثر مجازات توسط ریاست محترم محکمه کیفری تعیین میگردد و درصورت قطعی شدن واثبات بزه می توانید درخواست اعاده حثیت و شرافت نیزدهید امالطفا باهمکاران مشورت خصوصاحضوری نمایید.

1400/07/01

مطابق قانو ن جرایم رایانه ای قابل پیگیری است

1400/07/01

مطابق قانو ن جرایم رایانه ای قابل پیگیری است

-->