• دیدن فرزند بعد از طلاق
  • سلام و وقت بخیر از همسرم به صورت توافقی حدود یکسال و نیم پیش جدا شدیم ودر متن طلاق نامه ی توافقی قید شد من میتوانم بچه ها را آخر هفته ببینم بعد از مدتی فرزندم گفت من میخواهم به درسهایم برسم و یگ هفته در میون میام و گفتم هر طور مایلی یک روز که برای دیدن بچه رفته بودم دعوابی بین من و پدرش پیش امد ایشون از من شکایت کرد که زمان دیدار بچه را کم کنم و مدعی شد که من بهش فحش دادم که البته ایشون به من ناسزا گفت و من بی جواب نبودم در جلسه قاضی گفت کم کردن زمان به اینجا مربوط نمیشه و پرونده را مختومه کرد و قاضی به من گفت حق دیدن بچه را ندارم تا قانونی کنم و اجراییه برم (البته مکتوب نکرد در پرونده فقط عنوان کرد) گفتم مگه در طلاق نامه نوشته نشده و توافق شده گفت اون قبول نیست و ازاون به بعد پدرش اجازه دیدن نداد از اسفند تا حالا بچه رو تدیدم و بهانه کرونا و .... سوالم اینه مگه طلاق نامه من و شرایط دیدن سند نیست و در انحا قید نشده ؟ و من میتوانم شکایت کنم از ایشون و نتیجه خواهد داشت متشکرم در پناه خدا باشید
1400/07/01

شمامی توانیدبدلیل حضانت دوباره عرضحال مطرح کرده واثبات کنیدکه باتوجه به آنکه دردادنامه قید محرومیت نشده واثبات آنچه درقانون خانواده ومدنی قیدشده می توانید استیناف به نحو پژوهشخواهی در اولیت اول درسپس اگر نتیجه نگرفتیدودرحکم محاکم محترم عالی ذکرنشد دوباره طرح دعوی نمایید.

1400/07/01

با سلام کاربر گرامی ضمن ابراز تاسف برای محروم شدن از دیدار فرزند خود، لازم به ذکر است که چنانچه رای دادگاه مبنی بر عدم امکان ملاقات کودک توسط شما بوده است لذا توافق شما در طلاق نامه کافی نیست چرا که به حکم محکمه محروم گشته اید و با تجدید نظر از حکم یا در صورت وجود شرایط اعاده دادرسی و نیز با بیان ادله کافی میتوانید حکم دادگاه را به نفع خود تغییر دهید. در غیراینصورت یعنی در صورتی که حکم دادگاه در خصوص ملاقات جنابعالی مطلبی را درج نکرده است، شما با توجه به توافق با همسر خود همچنان امکان دیدار فرزند خود را دارید و می‌توانید به موجب قانون ح. خانواده از همسر سابق خود به جرم ممانعت از ملاقات طفل شکایت کیفری نمایید.

1400/07/01

حکم صادره توسط دادگاه به جهت حضانت لازم الاجرا لکن اعتبار امرمختوم ندارد

-->