• در چه صورتی حضانت فرزند به جد پدری می رسد؟
  • بنده بازنشسته آموزش و پرورش هستم و داراي دو نوه خردسال در سن هاي 4 و 6 ساله هستم . پسر و عروسم هر دو داراي اعتيادند و هيچ گونه مراقبت جسمي و روحي از فرزندانشان ندارند لذا خواهشمندم براي گرفتن حضانت نوه هايم راهنمايي كنيد.
1400/07/01

سلام. وقتتون بخیر

مطابق ماده ۴۱ قانون حمایت خانواده و ماده 1173 قانون مدنی هرگاه در اثر عدم مواظبت یا انحطاط اخلاقی پدر یا مادری که طفل تحت حضانت اوست، صحت جسمانی و یا تربیت اخلاقی طفل در معرض خطر باشد و توافقات حضانت و نگهداری طفل برخلاف مصلحت او باشد، دادگاه می‌ تواند با رعایت مصلحت طفل تصمیم مقتضی اتخاذ کند و حضانت را به شخص ثالثی بسپارد لذا شما نیز می توانید مطالبه حضانت کنید و با شرایطی که فرمودید احتمال سلب حضانت از والدین بسیار زیاد است.

-->