• نفقه فرزندان پذيرفته شده از مراكز اهداي جنين بر عهده كيست؟
  • با سلام. 6 سال پيش من و خانمم به دليل مشكلات ناباروري توسط مراكز اهداي جنين صاحب يك دختر شديم. اكنون همسرم زندگي مشترك را ترك كرده و با دخترم زندگي مي كند. همسرم دادخواست طلاق دادند و من رضايت به آن نداشتم. ماه پيش دادخواست مطالبه نفقه خود و دخترم را كردند. آيا با توجه به اينكه فرزند واقعي من نبوده و از طريق اهداي جنين صاحب فرزند شديم، نفقه او همچنان بر عهده من مي باشد؟
1400/07/01

با سلام و احترام. طبق ماده 3 قانون اهداي جنين وظایف و تکالیف زوجین اهداء گیرنده جنین و طفل متولد شده ازلحاظ‌نگهداری و تربیت و نفقه و احترام نظیر وظایف و تکالیف اولاد و پدر و مادر است لذا نفقه دخترتان بر عهده شماست.

-->