• تابعیت زن خارجی با شوهر ایرانی
  • با سلام و خسته نباشید. خانمی افغانی هستم که با مرد ایرانی ازدواج کردم و در ایران زندگی می کنیم. آیا می توانم تابعیت ایرانی داشته باشم؟
1400/07/01

با سلام و احترام خدمت شما. طبق ماده 976 قانون مدنی، هر زن تبعه خارجی که شوهر ایرانی اختیار کند دارای تابعیت ایرانی هستند لذا با توجه به تابعیت ایرانی همسرتان، دارای تابعیت ایرانی هستید.

-->