• آيا هداياي نامزدي را مي توان پس گرفت؟
  • بنده 32 ساله هستم و با آقايي 8 ماه نامزد بوديم به دليل اختلافات فرهنگي و خانوادگي تصميم بر عدم ازدواج گرفتيم. اكنون من قانونا مي توانم هدايا و حلقه نامزدي را از ايشان پس بگيرم؟
1400/07/01

سلام و احترام. بله، با توجه به ماده 1037 قانون مدنی شخص می تواند هدایایی که به طرف دیگر یا ابوین او برای وصلت منظور داده است، مطالبه کند(دوران نامزدی فاصله زمانی بین خواستگاری تا عقد است) واگر عین هدایا موجود نباشد ، مستحق قیمت هدایا خواهد بود.

-->