• در صورت وجود اختلاف در خصوص قیمت محصولی که عیب داشته، قیمت چه زمانی ملاک است؟
  • سلام بنده اقدام به خرید 10 دستگاه پرینتر نمودم. بعد از پایان معامله و واریز کل مبلغ پول به فروشنده، متوجه شدم که تمام دستگاه ها دارای عیبی است و بدون رفع آن امکان کار وجود ندارد. بعد از مراجعه به فروشنده، ایشان پذیرفت که دستگاه عیب پیدا دارد ولی به دلیل نوسانات دلار، قیمت دستگاه ها در این فاصله تقریباً دو برابر شده است. سوال بنده این است که آیا بنده می توانم قیمت پرینتر زمان حال را از ایشان بگیرم؟
1400/07/01

سلام خدمت شما

بر اساس ماده 427 قانون مدنی، معیار تعیین قیمت مبیع سالم و معیوب، قیمت زمان عقد است. بنابراین باید گفت که در خصوص مورد شما، قیمت زمان عقد ملاک است نه قیمت روز و شما می توانید قیمت زمان عقد را از فروشنده طلب کنید و دستگاه ها را به وی پس دهید. 

1400/07/01

تعدد سوالات شما بسیار زیاد هست واین عمل بسیار زشت و غیراخلاقی هست زیرا اینجا یکبار سوال تبرعا ورایگان برای حل وفصل کوتاه مشکل مراجعان گذاشتن که متخصصان وقت میگذارند وجواب میدهند.اگر واقعا میخواهید درس بگیرید یا مشورت باید نیاز با تلفن موسسه تماس 02166128096بگیریدوپس تعیین وقت حضوربهم.رسانده هزینه حق المشاوره راپرداخت نمایید تا سوالات شما پاسخ دهند.اخلاق مداری را رعایت کنید...!

-->