• آیا وراث کسی که ممنوع از ارث است، ارث می برند؟
  • بعد از فوت پدربزرگم متوجه شدیم که بدلیل کشته شدن پدربزرگ توسط پدرم، هیچ ارثی به پدرم تعلق نمیگیرد. در حالیکه پدربزرگم به جز پدرم هیچ فرزند دیگری ندارد آیا بازهم به پدرم هیچ ارثی تعلق نمی گیرد؟به چه کسانی ارث تعلق می گیرد؟
1400/07/01

سلام، وقتتون بخیر. مطابق ماده ۸۸۵ قانون مدنی اولاد و اقوام کسانی از ارث ممنوع میشوند محروم از ارث نمیباشند بنابراین اولادی کسی که پدر خود را کشته ‌باشد از جد مقتول خود ارث میبرد اگر وارث نزدیکتری باعث حرمان آنان نشود. پدر شما در هیچ صورتی ارث نمی برند لذا به دلیل عدم وجود فرزند دیگر برای پدر بزرگتان، ترکه بین شما و خواهر و برادرانتان تقسیم می شود.

-->