• آیا امکان ودیعه گذاشتن مال مستاجره وجود دارد؟
  • سلام من آپارتمانی را برای مدت 1 سال اجاره کرده ام اما حالا که مدت 6 ماه از اجاره باقی مانده است یک سفر کاری خارج از کشور به مدت 2 ماه برای من پیش آمده است. می خواستم بدونم آیا امکان داره در این مدت آپارتمان را به برادرم تحت عنوان عقد ودیعه بسپارم ؟
1400/07/01

سلام و احترام 

 بر اساس ماده 609 قانون مدنی کسی می‌تواند مالی را به ودیعه گذارد که مالک یا قائم مقام مالک باشد و یا از طرف مالک صراحتا یا ضمناً مجاز باشد. طبق این ماده شما قائم مقام مالک محسوب می شوید و به تبع مالکیت منفعتی که نسبت به ملک دارید، می توانید در دوران ذی حقی خود، مال الاجاره مستاجره را به ودیعه بگذارید. 

-->