• در چه مواردی اتباع بیگانه در دعاوی از دادن تامین معاف می گردند؟
  • سلام وقت بخیر. می خواستم بدونم در چه مورادی اتباع بیگانه در دعاوی از دادن مبلغی برای تامین معاف هستند ؟
1400/07/01

سلام و احترام

بر اساس ماده 145 قانون آیین دادرسی مدنی در موارد زیر اتباع بیگانه اگر خواهان باشند از دادن تامین معاف می باشند:

1) در کشور متبوع وی، اتباع ایرانی از دادن چنین تامینی معاف باشند.

2) دعوا راجع به برات، سفته و چک باشد.

3) دعاوی متقابل

4) دعاوی که مستند به سند رسمی باشد.

5) دعاوی که بر اثر آگهی رسمی اقامه می شود از قبیل اعتراض به ثبت و دعاوی علیه متوقف.

هر گاه یکی از موارد زیر اتفاق بیافتد شخص تبعه ی کشور خارجی اگر خواهان باشد از دادن تامین خسارات احتمالی معاف هستند. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

-->