• خرید و فروش یک ملک آیا عمل تجاری است وشخص تاجر است؟
  • سلام وقت بخیر. من یک آپارتمان مسکونی را خریدم تا در آن سکونت داشته باشم و حدودا 1 سال نیز در ملک ساکن شدم. بعد از یک سال به دلیل مشکلات مالی مجبور شدم آپارتمان را بفروشم. آیا این خرید و فروش عمل تجاری محسوب می شود؟
1400/07/01

سلام و احترام

 بند 1 ماده 2 قانون تجارت اشعار دارد که خرید یا تحصیل هر نوع مال منقول به قصد فروش یا اجاره اعم از این که تصرفاتی در آن شده باشد یا نشده باشد. طبق این بند خرید یا فروش آپارتمان عمل تجاری نیست زیرا در این بند اشاره به مال منقول شده است و خرید و تحصیل مال غیر منقول عمل تجاری نیست . در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

-->