• آیا تحقیق محلی و معاینه محل در امور کیفری فقط منوط به در خواست شاکی یا متهم می باشد؟
  • سلام وقت بخیر. می خواستم بدونم که تحقیق محلی یا معاینه محل در امور کیفری فقط منوط به درخواست یکی از شاکی یا متهم است یا خیر ؟
1400/07/01

سلام و احترام

بر اساس ماده 123 قانون آیین دادرسی کیفری هر گاه برای کشف واقع و روشن شدن موضوع، تحقیق محلی یا معاینه محل ضرورت یابد و یا متهم یا شاکی درخواست نمایند، بازپرس اقدام به تحقیقات محلی یا معاینه محل می کند. طبق این ماده تحقیق محلی یا معاینه محل فقط در صورت درخواست شاکی یا متهم نیست و در مواردی که ضرورت یابد ( حتی اگر شاکی یا متهم این امر را درخواست نکرده باشند) اجرا می شود. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

-->